Jezioro Karolewo Czarne uzupełnienie

/ 3 komentarzy / 33 zdjęć


Uzupełnienie danych przedstawionych na wędkuje.pl., łowiska, jeziora przez kol. R.Plucińskiego "troc".
W internecie w biuletynie informacji publicznej miasta i gminy Skoki oraz w "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Skoki" pojawia się nazwa akwenu - jezioro Czarne (Karolewskie), dlatego też miałem początkowo problemy z odszukaniem łowiska. Jezioro pozostaje dalej w 2 klasie czystości, maksymalna głębokość 8,4m, średnia 3,8m, powierzchnia11,6ha.
Do jeziora można dojechać od drogi Poznań - Wągrowiec, od strony południowej kierując się przez las na Karolewo lub od strony północnej jeziora przy skraju działek rekreacyjnych. Akwen właśnie ze wzglęgdu na powyższe parametry jest bardzo ciekawy a jednocześnie trudny.
We wschodniej części znajduje się dzika plaża i jest to praktycznie jedyne miejsce, gdzie dno opada stopniowo i jest stosunkowo mało porośnięte. Dostęp do wody możliwy jest w większości z licznych pomostów znajdujących się na obu brzegach.
Bardzo bujnie rozwinięta jest roślinność denna, głównie rogatek, ale można spotkać rdestnicę i rzadziej osokę aloesawatą. W zachodniej części jeziora pojawia się grążel żółty i lilia wodna. Przy brzegu, aczkolwiek sporadycznie, znajdziemy kępki kaczeńca. Wzdłuż brzegu dominuje trzcina.
Oprócz pięknych płoci, leszczy szczególnie wczesną wiosą, można upolować rekordowego karpia i amura. Woda potrafi być jednak bardzo kapryśna i bardzo często na zawodach wędkarskich dominują ukleje i małe płoteczki.
Latem warto usiąść na południowym brzegu w cieniu pięknych liściastych drzew, gdzie od brzegu woda jest bardzo głęboka i bez problemu na odległość wędki ze spławikiem możemy łapać na głębokości 6m.Jezioro Karolewo Czarne uzupełnienie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Czarne »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Słupski » Gmina: Smołdzino
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Słupsk » (zobacz porozumienia Okręg PZW Słupsk 2024r »)
Regulamin połowu:Na jezierze Karolewo-Czarne (Karolewskim) wędkowanie odbywa się za dodatkową opłatą dla członków PZW i niezrzeszonych. Podczas połowu obowiązuje RAPR oraz w związku z dzierżawą wody dodatkowo zasady wędkowania uchwalone przez Walne Zgromadzenie Koła i zawarte w regulaminie jeziora. Ograniczenia dotyczą m.in. zmniejszenia limitu na karpia i szczupaka od zejścia pokrywy lodowej do końca czewrca, zakazu połowu białej ryby na wędkę (nie dotyczy podrywki) od 15 pażdziernika do czasu pojawienia się pokrywy lodowej (związane jest to bezpośrednio z zarybianiem), a także zakazu łowienia w porze nocnej dla osób nie będących członkami koła.
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Słupsk

 

3.3
Oceń
(14 głosów)

Dołączone pliki (1)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

marek-debickimarek-debicki
0
Stanowiska 1, 2, 3 w kolejności od strony zachodniej ( drogi i torów kolejowych kierunek Paznań - Skoki). Brzeg jeziora opada bardzo łagodnie na odległość około 4m od brzegu, przechodząc w piękną skarpę do głębokości 3,5-4,0m. Miejsce w godzinach rannych bez słońca, dogodne natomiast w upalne letnie dni. W godzinach popołudniowych pięknie nasłonecznione. Skarpa bardzo ciekawa, więc i chętnych do zajęcia mejscówki nie brakuje. Można tam złowić o każdej porze dnia praktycznie każdy gatyuek ryby. Od karpia, poprzez lina, amura, na pięknych leszczach i płoci kończąc. Pomimo powyższych zalet danych miejscówek jest jedna zasadnicza wada - odległość od miejsc parkingowych. Z całym ekwipunkiem nie ma się co wybierać bez porządnego wózka wędkarskiego. Wiaderko z zanętą, skrzynka ze sprzętem wędkarskim, siatka, podbierak, jakaś wędka, którą też wypada zabrać, jedzenie i picie??? Rąk brakuje. Nie raz przećwiczyliśmy to na zawodach. Wózek wędkarski i jeszcze raz wózek. Pamiętamy jednocześnie, ze od pomostu nr 1 w lewo (na zachód) do torów kolejowych i drogi Poznań-Skoki jest zakaz wędkowania z brzegu!!!. (2011-01-27 22:32)
marek-debickimarek-debicki
0
Jak się okazuje po raz kolejny nie wszystko ją prawdą, co jest na papierze. Podczas ostaniej rozmowy z Kolegą Prezesem dowiedziałem się, ze wg dokumentów RZGW (Rejionowego Zarządu Gospodarki Wodnej) oficjalna nazwa jeziora brzmi Karolewo-Czarne gmina Skoki. Nie pozostaje więc nic innego jak tej nazwy się trzymać. (2011-02-14 10:45)
marek-debickimarek-debicki
0
Od bieżącego roku jezioro Karolewo Czarne zyskalo status łowiska specjalnego. (2011-04-20 09:24)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy