Jezioro Kobyleckie - Wielkopolska - Wągrowiec

/ 4 komentarzy / 3 zdjęć


Jezioro leży w Wielkopolsce, w gminie Wągrowiec. Oddalone ok. 5km od Wągrowca. Ścieżka rowerowa na trasie Wągrowiec-Kobylec umożliwia szybkie dotarcie na łowisko. Typowe jezioro polodowcowe. Połączone jest z Jeziorem Durowskim małą rzeczką zwaną Strugą Gołaniecką. Na brzegach całego jeziora występuje trzcina wodna oraz rzadziej pałka wodna. Z roślinności pływającej przeważają grążele. Woda w jeziorze jest mętna. Sporą część jeziora stanowią płytkie bagna. Dostęp do jeziora jest ułatwiony przez liczne pomosty występujące po stronie domków letnich. Najczęstszym łupem miejscowych wędkarzy pada białoryb w postaci płoci, leszczy oraz krąpi. O drapieżnika tutaj trudno, szczupaki w większości niewymiarowe, sandacz prawie w ogóle już został wybity. Jednak wędkującym z łódki uda się złowić od czasu do czasu wymiarowego szczupaka co na tym łowisku jest rzadkością.
Zostało jedynie trochę węgorza oraz okonia. Większe okonie biorą zimą. To właśnie o tej porze można spotkać najwięcej wędkarzy. Jednak jezioro to lata swojej świetności ma już daleko za sobą. Do najbardziej łownych przynęt należy kukurydza, biały robak, czerwony robak. Zimą na ochotkę padają niewielkie płocie oraz mniejsze leszcze. Rybostan w jeziorze praktycznie jest całkowicie przetrzebiony przez gospodarkę zarobkową. Zarybień, po za karpiem kilka ładnych lat temu, nie ma w ogóle. Często sieci, nierzadko prąd. Wędkarzom odradzam wybieranie się nad to jezioro. Na niewielkiej plaży głównej znajdują się pomosty oraz zjeżdżalnia wodna dla dzieci. Nad jeziorem znajduje się nowo wybudowane boisko oraz kort tenisowy. Troszkę dalej znajduje się stadnina koni w której można nauczyć się jazdy konnej.Jezioro Kobyleckie - Wielkopolska - Wągrowiec opis łowiska:

Akwen: Jezioro Kobyleckie(Kobylec) »
GPS: N 52o 51' 15" E 17o 13' 5"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Wągrowiecki » Gmina: Wągrowiec
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Wągrowiec - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

4.3
Oceń
(6 głosów)

Jezioro Kobyleckie - Wielkopolska - Wągrowiec mapa:- opinie i komentarze

u?ytkownik10076u?ytkownik10076
0
Bylem na tym lowisku i wielkie gówno tam tylko plywa,spolka bierze tylko kase a nie zarybia jak i na wiekszosci lowisk,ktore naleza do spolki MAJ.noie polecam tych lowisk.
(2012-01-05 15:47)
exciter101exciter101
0
zgadza się, nie polecam łowisk należących do spółki maj,są to tylko krąpowiska ;-(
(2012-01-22 18:05)
u?ytkownik39737u?ytkownik39737
0
nie polecam łowisk spółki maj. nic tam nie ma bo wszystko wytłukli i nie zarybiaja łowisk,martwe jęziora. (2012-04-02 17:39)
fredy1fredy1
0
Na kobylcu byłem około miesiąca temu przez 4h miałem 1 branie = 1 płotka jeszcze niemiarowa i do tego fala jak na morzu która prawie ukradła mi wędkę z podpórek przez co się zamoczyłem żeby jej nie stracić.... STUDNIA. (2012-08-14 16:16)

skomentuj ten artykuł