Jezioro Kopań

/ 2 komentarzy

Kopań jest typowym jeziorem przybrzeżnym, leży w gminie Darłowo, na północ od miejscowości Darłowo (powiat sławieński). Jego powierzchnia wynosi 790 ha.

Jezioro jest prawdziwą ostoją natury, bogatą we wszelkie gatunki ptactwa i ryb. Z powodu cudownie utrzymanej, dzikiej przyrody wraz z zalesioną mierzeją, która oddziela go od morza, jezioro ma się znaleźć pod ochroną jako obszar Natura 2000.

Kopań znany jest nie tylko jako idealne miejsce do uprawiania windsurfingu. Doceniają go też wędkarze, a to przede wszystkim z powodu dużej liczby gatunków występujących tu ryb: węgorze, szczupaki, okonie, sandacze, liny.

Warto jednak podkreślić, że jezioro jest trudno dostępne, praktycznie nie ma tu możliwości połowu z brzegu - nawet w obuwiu gumowym, tzw. woderach.

Jeziorem zarządza Gospodarstwo Rybackie „Mielno” DRUK OPLAT DO POBRANIA W SKLEPIE WEDKARSKIM DARLOWO ul WIENIAWSKIEGOJezioro Kopań opis łowiska:

Akwen: Jezioro Kopań »
GPS: N 54o 28' 44" E 16o 26' 60"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Sławieński » Gmina: Darłowo
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:PGR Mielno. Dodatkowa opłata
Noclegi w pobliżu: Kopań - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA

 

2.9
Oceń
(7 głosów)

Jezioro Kopań mapa:- opinie i komentarze

GBHGBH
0
Niezmiernie mnie interesuje to jezioro z uwagi na zaplanowany urlop. Jeśli ktoś może mi pomóc informacjami bardziej szczegółowymi prosze o kontakt. Z góry dziękuję (2010-04-16 13:29)
aal82aal82
0
tak samo mam zamiar sie tam wybrać na urlop myśle nastawić sie jakiegoś węgorza i sandacza.
(2010-05-22 01:12)

skomentuj ten artykuł