Jezioro Kupowo

/ 1 komentarzy

To polodowcowe, rynnowe jezioro znajduje się w północno-wschodniej Polsce - na Suwalszczyźnie, w gmninie Rutka Tartak, w miejscowości noszącej tę samą nazwę - Kupowo, tuż przy granicy z Litwą.
Jezioro otaczają strome, porośnięte drzewami brzegi, a samo dotarcie do niego wymaga pokonania wielu elektrycznych pastuchów, gdyż w dużej mierze otaczają je pastwiska.
Trzcinowiska, płycizny oraz mała ilość pomostów w znacznej mierze uniemożliwiają połów z lądu. Mimo to w kilku miejscach (głównie kąpieliska) jest to możliwe.
Dno jest muliste i pełne wystających konarów, tyczek wodnych itp. dlatego polecam na spinning przynęty przeciwzaczepowe.
Jeśli chodzi o metodę spławikową to w odległości kilku do kilkunastu metrów od brzegu grunt jest nie większy niż 1 metr.
We wsi u gospodarzy bez problemu można wypożyczyć łodzie.
Miejsce przepiękne - cisza i spokój. Drogi znajdują się daleko, a jeśli chodzi o wędkarzy to nie jest ich wielu, a głównie są to ludzie miejscowi. Niespodziewaną wizytę może nam złożyć bydło pasące się na pastwiskach, które korzysta z jeziora jako wodopoju, a niektóre pożywiają się liliami wodnymi :) Uwaga na byki !!! :)
Miejsce warte uwagi - szczególnie dla zrzeszonych w PZW Białystok, gdyż nie trzeba na nie wykupować dodatkowej opłaty dotyczącej wielu suwalskich jezior. Niesamowitą frajdę sprawia wyciąganie jedna za drugą wzdręg, płoci i okoni.Jezioro Kupowo opis łowiska:

Akwen: Jezioro Kupowo »
GPS: N 54o 18' 15" E 23o 2' 40"
Położenie: Województwo: Podlaskie » Powiat: Suwalski » Gmina: Rutka-Tartak
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Białystok » (zobacz porozumienia Okręg PZW Białystok 2023r »)
Regulamin połowu:Jezioro należące do PZW Białystok.
Mimo, iż leży na Suwalszczyźnie nie dotyczy go dodatkowa opłata.
Noclegi w pobliżu: Rutka-Tartak - meteor
Tagi łowiska: PODLASKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Białystok

 

3.3
Oceń
(4 głosów)

Jezioro Kupowo mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

szymonk28szymonk28
0
Jeziorko fajne i godne polecenia. Największym problemem jest zwodowanie łódki, trzeba to zrobić z mostu. Frajdę stwarza właśnie przepływ przez rzekę do zbiornika co prawda nie jest do końca łatwy w porze jesiennej gdy roślinność przekwita. Ryba dominująca według mnie to lin , okoń , szczupak i mega ilości drobnicy na ujściu rzeki gdzie właśnie najlepiej sie zasadzić na drapieżnika.Polecam lekkie gumy wolno opadające z powodu właśnie bogatej roślinności. (2013-10-08 21:01)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy