Zaloguj się do konta

Jezioro Kupowo

To polodowcowe, rynnowe jezioro znajduje się w północno-wschodniej Polsce - na Suwalszczyźnie, w gmninie Rutka Tartak, w miejscowości noszącej tę samą nazwę - Kupowo, tuż przy granicy z Litwą.
Jezioro otaczają strome, porośnięte drzewami brzegi, a samo dotarcie do niego wymaga pokonania wielu elektrycznych pastuchów, gdyż w dużej mierze otaczają je pastwiska.
Trzcinowiska, płycizny oraz mała ilość pomostów w znacznej mierze uniemożliwiają połów z lądu. Mimo to w kilku miejscach (głównie kąpieliska) jest to możliwe.
Dno jest muliste i pełne wystających konarów, tyczek wodnych itp. dlatego polecam na spinning przynęty przeciwzaczepowe.
Jeśli chodzi o metodę spławikową to w odległości kilku do kilkunastu metrów od brzegu grunt jest nie większy niż 1 metr.
We wsi u gospodarzy bez problemu można wypożyczyć łodzie.
Miejsce przepiękne - cisza i spokój. Drogi znajdują się daleko, a jeśli chodzi o wędkarzy to nie jest ich wielu, a głównie są to ludzie miejscowi. Niespodziewaną wizytę może nam złożyć bydło pasące się na pastwiskach, które korzysta z jeziora jako wodopoju, a niektóre pożywiają się liliami wodnymi :) Uwaga na byki !!! :)
Miejsce warte uwagi - szczególnie dla zrzeszonych w PZW Białystok, gdyż nie trzeba na nie wykupować dodatkowej opłaty dotyczącej wielu suwalskich jezior. Niesamowitą frajdę sprawia wyciąganie jedna za drugą wzdręg, płoci i okoni.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (1)

szymonk28

Jeziorko fajne i godne polecenia. Największym problemem jest zwodowanie łódki, trzeba to zrobić z mostu. Frajdę stwarza właśnie przepływ przez rzekę do zbiornika co prawda nie jest do końca łatwy w porze jesiennej gdy roślinność przekwita. Ryba dominująca według mnie to lin , okoń , szczupak i mega ilości drobnicy na ujściu rzeki gdzie właśnie najlepiej sie zasadzić na drapieżnika.Polecam lekkie gumy wolno opadające z powodu właśnie bogatej roślinności. [2013-10-08 21:01]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.