Jezioro Łączyn

/ 2 komentarzy / 4 zdjęć


Jezioro Łączyn to bardzo dobre miejsce na dużego szczupaka. Jezioro nie za duże ale ma swoją głębokość. Jeżeli mógłbym ocenić to miejsce to powiedzałbym linowo- szczupakowe z dużą ilością grążeli. Położone jest w woj. Wielkopolskim powiat Złotowski blisko m. Zakrzewo. Na moje oko ma jakieś 3-4 h z tym , że połów jest bardzo utrudniony, ponieważ na całej długości jeziora jest pasmo trzcin licząc od brzegu nieraz jakieś 50 m. Dodatkowo nie wolno prowadzić połowu ryb ze środków pływających a pomosty są w nie najlepszym stanie. Fakt zakazu połowu z łodzi jednak ma dobre strony , ponieważ ryba nie jest tak mocno odławiana. Jednak jak dostaniemy się nad ta wodę to dla szczupakowca a tym bardziej wędkarza , który preferuje połów na żywca to istny raj. Jest tu dużo sporego szczupaka oraz spore okazy okonia, która osobiście łapałem na alge 3. Kolega, który spędza tam większość swoich wolnych chwil co rusz przysyła mi zdjęcia szczupaków 80-90 cm. Kilka porwało mu plecionki , które miały wytrzymałość do 15 kg. Połowu należy dokonywać wrzucając żywca miedzy grążele lub na ich granicy, ponieważ to tam siedzą zębate. Spinningiem próbowałem obłowić środek jeziora wszelakimi przynętami bez rezultatów. Dojazd do jeziora nie jest najgorszy, ponieważ od drogi wojewódzkiej dzieli nas jedynie jakieś 100m. Z żywcem tez nie powinno być problemu bo jest tu sporo karasia na , którego „idą” szczupaki. Pozdrawiam i życzę powodzenia.Jezioro Łączyn opis łowiska:

Akwen: Jezioro Łączyn »
GPS: N 53o 23' 56" E 17o 7' 35"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Złotów » Gmina: Zakrzewo
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piła » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piła 2020r »)
Regulamin połowu:PZW
Noclegi w pobliżu: Złotów - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Piła

 

5
Oceń
(3 głosów)

Jezioro Łączyn mapa:- opinie i komentarze

Arturr0Arturr0
0
Jeziorko faktycznie malutkie. Ile tam jest tych pomostów? Bo tak się zastanawiam, czy się nie wybrać na szczupłego z Piły, a jechać w ciemno, a tam 2 pomosty i wszystko zajete, to tylko szkoda paliwa. (2012-05-05 15:58)
egzekutoregzekutor
0
łącznie co najmniej 7. tylko, że ich stan pozostawia dużo do życzenia.trzeba iść jakies 20 m trzcinami po prowizorycznych kładkach. ale pewnie dlatego, że dojscie jest tak słabe jest dużo ryby (2012-05-06 10:50)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy