Jezioro Łebsko

/ 2 komentarzy

JEZIORO ŁEBSKO
Jest to trzecie jezioro pod względem wielkości w Polsce,położone w województwie pomorskim na Wybrzeżu Słowińskim.Zalewa obszar o powieszchni 7142 ha.długość 16,4 km,szerokość 7,6 km.Jest dość płytkim jeziorem o maksymalnej głębokości 6,3 metra.
Jezioro Łebsko jest, położone w bardzo atrakcyjnym pod względem turystycznym regionie polski ,znajduje się bowiem na terenie Słowińskiego Parku Narodowego ,który jest zarządcą tego jeziora pod względem turystycznym i oczywiście wędkarskim.Jest to jezioro bardzo malowniczo położone,z mnóstwem pięknych zatoczek obfitujących w piękne liny,leszcze,wzdręgi,karasie,amury,płocie,krąpie i niemalże wszystkie białe ryby żyjące w polsce.No ale priorytetem na tym jeziorze sa olbrzymie sandacze,szczupaki,okonie i oczywiście węgorze.Najczęściej stosowane przynęty na sandacze to seledynowe gumy, filecik z leszcza albo trupek jazgarza,na węgorze rosówka,na leszcze czerwone robaki,na inną białą rybę -ochotka,kłódka,dzikun,.Obowiązuje zakaz połowu na przynęty i zanęty pochodzenia roślinnego.MOŻNA UNISZCZAĆ OPŁATY JEDNODNIOWE-15 ZŁ lub roczne 95 zl


Jezioro Łebsko opis łowiska:

Akwen: Jezioro Łebsko »
GPS: N 54o 42' 30" E 17o 24' 30"
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Słupski » Gmina: Główczyce
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:REGULAMIN PZW
Noclegi w pobliżu: Żarnowska - meteor
Tagi łowiska: POMORSKIE JEZIORA

 

5
Oceń
(2 głosów)

Jezioro Łebsko mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

paw84paw84
0
Jakie macie doświadczenia spinningowe na tym jeziorze ? Warto brać wędkę ? Czy jest sens z brzegu ? Czy lepiej wypożyczyć łódź ? (2014-07-11 09:45)
Ghostsenior67Ghostsenior67
0
filecik z leszcza albo trupek jazgarza już nic z tegho 14. Na wyznaczonych łowiskach obowiązuje zakaz: i) stosowania zanęt roślinnych; j) stosowania jako przynęty żywych lub martwych ryb, części ryb w tym również fileta; (2021-06-25 21:04)

skomentuj ten artykuł