Jezioro Lechickie (Jarosławki)

/ 2 komentarzy / 4 zdjęć


AKWEN
Główny akwen łowiska ma 10ha. Głębokość zmienia się od 2m w części północnej do ok.3m w części południowej przy grobli. Na dnie zalega niewielka warstwa mułu brzegi w znacznej części porośnięte są trzcinami itp. Zbiornik ma prostą linie brzegową, jedynie na zachodnim brzegu w połowie łowiska znajduje się niewielka zatoka. Zbiornik ten tworzy prostokąt o wymiarach 200m. szerokości i 500m. długości. Na brzegu przygotowanych jest 44 stanowisk wędkarskich [wiaty], a dla wędkarzy ceniących wygodę, także przyczepy kampingowe i domki letniskowe. W łowisku poza innymi gatunkami ryb najczęściej możemy liczyć na brania karpi i amurów dochodzące do 30kg.ZAPLECZE
Zaplecze łowiska stanowią dwa parkingi trawiaste, natryski z gorącą wodą i WC. Sklep spożywczo-wędkarski, gdzie można zaopatrzyć się w niezbędny asortyment wędkarski [zestawy karpiowe, kulki proteinowe, robaki itp.] Na wielu stanowiskach postawione są kampingi, a na pozostałych drewniane budki chroniące przed deszczem, wiatrem i słońcem. Przy każdym stanowisku porozstawiane są stoliki i ławki. Rozbicie namiotu obok stanowiska nie stanowi problemu. Istnieje również możliwość wypożyczenia grilla, środków transportu i mat karpiowych. Obiekt czynny jest w sezonie 24 godz./dobę od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Łowisko komercyjne w Jarosławkach znajduje się ok. 6km od miejscowości Maszewo w województwie zachodniopomorskim-26km. od miasta Stargard Szczeciński i 12km. od Goleniowa zobaczą państwo tablice wskazującą na nasz obiekt. Tam należy skręcić i dojechać do wsi Jarosławski. Po przejechaniu przez wioskę, ok. 300m ukarze się następna tablica. Tam należy skręcić w prawo. Po przejechaniu ok. 200m. zobaczą Państwo nasze łowisko.HISTORIA
W 1989r. z naturalnej niecki, gdzie wcześniej były to grunta państwowe, czyli tutejszego pegeeru, pracownicy tego zakładu wieżdżali sprzętem kosili trawę i zbierali siano. Po przebudowie takiej jak nasypanie od strony północnej jak i południowej wałów oporowych, podwyższenie linii brzegowej i wybudowanie zastawy piętrzącej, powstał na potrzeby hodowli ryb staw. Kilkadziesiąt lat temu na tym obiekcie zrobione zostały odwierty geologiczne i odkryto kilku metrową warstwę torfu, a poniżej kilkudziesięcio metrową warstwę kredy. Historia łowiska w obecnym kształcie rozpoczyna się w roku 1998. Pod naciskami i namowami znajomych, miłośników wędkowania i sprzyjającemu położeniu akwenu na terenie województwa wpłynęło na podjecie decyzji o przekształceniu akwenu hodowlanego w łowisko specjalne. Zanim otworzyliśmy łowisko, to wcześniej się do tego przygotowaliśmy, zostawiając z własnej hodowli kilka ton karpi i amurów dochodzących do 10kg. Z upływem czasu staraliśmy się co roku dopuszczać co raz to większe sztuki zakupione z zewnątrz. Od tamtej pory stan łowiska jest sukcesywnie uzupełniany o kolejne duże sztuki. W roku 2007, w celu uatrakcyjnienia naszego łowiska nie bacząc na koszta podjęliśmy decyzje o zakupie 3 ton karpi o wadze 6-11. Tego samego roku we wrześniu do łowiska wpuściliśmy zakupione już wcześniej karpie i amury, a trzymane w małych stawkach na tzw. kwarantannie, dochodzące do 30kg. W połowie grudnia 2008 roku dokupiliśmy następną partię karpii w ilości 3 ton o wadze od 8 do 18 kg. Po upływie kilku miesięcy, czyli wiosną 2009 roku, zamierzamy nabyć następną ilość dużych ryb. Na najbliższe lata mamy dalsze plany zarybiania naszego jeziora i podnoszenie jego rangi w śród polskich i zagranicznych wędkarzy. Dążymy do tego, aby nasze łowisko było najatrakcyjniejsze w całej Polsce, oraz liczyło się w Europie i by pływały w nim największe sztuki.

Opłaty wędkowania na łowisku profesjonalnym:

Cena za każdą wędkę:
Cała doba - 35 zł
Dzień od 6:00 do zmroku - 35 zł


Opłaty wędkowania na małych łowiskach:

Cena za każdą wędkę:
Cała doba - 20 zł.
Dzień od 6:00 do zmroku - 15 złOpłaty dodatkowe:

Osoby towarzyszące: dzień lub doba - 5 zł
Opłata za kampingi i domki letniskowe na wszystkich łowiskach - 40-60 zł.
Ustawienie swojego kampingu bez dołączenia energii - 20 zł/doba
Ustawienie swojego kampingu z podłączeniem energii - 35zł/doba
Wypożyczenie maty karpiowej - 10 zł
Wypożyczenie grilla - 3 zł
Prysznic - 5 zł / osobaCeny ryb:

Karp
Lin
Karaś 18 zł / kg
Okoń
Amur

Pstrąg 22 zł / kg
Szczupak 22 zł / kg
Jesiotr 45 zł / kg
Węgorz 45 zł / kg
Sandacz 35 zł / kg
Sum 25 zł / kg
Miętus 25 zł / kgWarunki wędkowania na łowisku pstrągowym
Na tym łowisku nie pobieramy opłaty za wędkowanie, natomiast należy zgłosić chęć łowienia ryb właścicielom. Wszystkie złowione ryby koniecznie trzeba kupić.


Warunki wędkowania na łowisku szczupakowym.
Na tym łowisku nie pobieramy opłaty za wędkowanie, natomiast należy zgłosić chęć łowienia ryb właścicielom. Wszystkie złowione ryby koniecznie trzeba kupić. Zabrania się łowienia ryb na przywiezioną przynętę z zewnątrz.

Warunki wędkowania na łowisku sumowym:
(Najważniejszą atrakcją tego łowiska są białe sumy. Największe sztuki na tym akwenie dochodzą do wagi 100 kg.)
Koszt łowienia na tym zbiorniku wynosi 100 zł za każdą wędkę. Jest to opłata za całą dobę. Za każdą nie zgłoszoną wędkę łowiący poniesie karę 200zł. Zabrania się przywożenia żywca z zewnątrz, jest on dostępny na miejscu. Sumy łowimy na pojedynczy hak. Wszystkie sumy złowione należy wypuszczać. Istnieje obowiązek korzystania z maty. Wędkujemy na plecionki lub żyłki min. 0,40 mm.

Zapraszam na tą stronę POZDRAWIA marcinkarp18 ;))

http://www.jaroslawki.pl/index.phpJezioro Lechickie (Jarosławki) opis łowiska:

Akwen: Staw Jarosławki »
GPS: N 53o 32' 31" E 15o 0' 17"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Szczecin »
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Bezwzględne wymogi na łowisku profesjonalnym:
* maty karpiowe minimum 60 na 110 cm.
* żyłki minimum 0,30mm
* podbieraki o ramionach minimum 90 cm.
* haczyki bez zadziorowe, lub zadziory ukruszone
* metoda gruntowo-włosowa
* zestawy nieprzelotowe, bez sprężynek i koszyczków
* należy posiadać preparat do dezynfekcji ran po haczykachRegulamin łowiska profesjonalnego:
1. Wszystkich opłat dokonujemy w sklepie, płacąc z góry. Przy wcześniejszym zejściu z łowiska nie zwracamy kosztów.
2. Rybę po odhaczeniu, zważeniu i zdezynfekowaniu należy natychmiast wypuścić.
3. Szczególnie mile będą widziani wędkarze zachowujących się kulturalnie, spokojnie oraz pozostawiający po sobie czystość i porządek
4. Rodziców przebywających ze swoimi dziećmi na naszym obiekcie prosimy o pilnowanie swoich pociech. Właściciele łowiska nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki losowe.
5. Wędkarze wypływając na wodę łódkami czy pontonami robią to na własną odpowiedzialność.
6. Osoby przyłapane na kradzieży ryb zostaną ukarane karą pieniężną, lub zostaną pozbawione wszystkich akcesoriów wędkarskich. Osoby stawiające opór będą zatrzymane do dyspozycji policji
7. W przypadku przyłapania na kradzieży kara wynosi dziesięciokrotną wartość pieniężną danej gatunkowo ryby wraz z jej odebraniem oraz zakazem ponownego przyjazdu na łowisko.
8. Właściciele lub osoby upoważnione mają prawo za dnia i nocy do wszelkiej kontroli.
9. Jeśli ktoś zostanie przyłapany na łowieniu wędkami za które nie została dokonana opłata, poniesie karę w wysokości 100zł za każdą nie opłaconą wędkę.
10. Nie wolno znaczyć łowiska przedmiotami innymi niż przeznaczone do tego markery.
11. Tylko osoby wędkujące mają prawo wjazdu samochodem na wyznaczone stanowisko. Poruszanie się po obiekcie ograniczone jest do jednokrotnego wjazdu i zjazdu z łowiska.
12. Brama wjazdowa na łowisko jest zamykana po godz. 23:00 a otwierana o 6:00.
13. Osoby łamiące regulamin zostaną wydalone z naszego obiektu bez zwrotu opłat i bez możliwości ponownego przyjazdu.
14. Wstęp na łowisko jest równoznaczny z akceptacją obowiązującego regulaminu.

15. Zakaz używania jednostek pływających tj. łodzi, pontonów oraz łódek zanętowych.Na łowisku profesjonalnym kategorycznie zabrania się:
1. Poruszania się pojazdami na łowisku.
2. Przyjazdu i wyjazdu między godziną 23:00 a 6:00.
3. Przerzucania ryb z jednego zbiornika do drugiego.
4. Wprowadzania psów i innych zwierząt.
5. Przetrzymywania ryb w siatkach lub w workach karpiowych.
6. Kładzenia ryb na gołej ziemi lub trawie.
7. Kradzieży ryb.
8. Kąpieli w łowiskach.
9. Brania ryb pod skrzela i robienia z rybami zdjęć na stojąco.
10. Grillowania i smażenia jakichkolwiek złowionych ryb- jedynie za zgodą właścicieli.
11. Niszczenia zieleni i łamania drzewek.
12. Używania drewnianych podpórek.
13. Przestawiania stolików na inne stanowiska.
14. Głośnych śpiewów, krzyków i muzyki.
15. Zanieczyszczania i zaśmiecania łowiska i terenu.
16. Łowienia ryb na nie opłacone dodatkowe wędki.
17. Przychodzenia do sklepu po godz. 23:00 do 6:00.
18. Palenia papierosów w campingach i domkach letniskowych.
19. Pozostawiania markerów na wodzie.
20. Łowienia na sprężynki, koszyki i zestawy przelotowe
21. Nęcenia miałką karmą.
22. Wrzucania żaru do pojemników na śmieci.
23. Łowienia na plecionki bez zastosowania strzałówki minimum 10 metrów.

24. Używania jednostek pływających tj. łodzi, pontonów oraz łódek zanętowych.Regulamin małych łowisk:
1. Wszystkich opłat dokonujemy w sklepie, płacąc z góry. Przy wcześniejszym zejściu z łowiska nie zwracamy kosztów.
2. Nie ma przymusu kupowania złowionych ryb.
3. Szczególnie mile będą widziani wędkarze zachowujących się kulturalnie, spokojnie oraz pozostawiający po sobie czystość i porządek.
4. Rodziców przebywających ze swoimi dziećmi na naszym obiekcie prosimy o pilnowanie swoich pociech. Właściciele łowiska nie ponoszą odpowiedzialności za wypadki losowe.
5. Osoby przyłapane na kradzieży ryb zostaną ukarane karą pieniężną lub zostaną pozbawione wszystkich akcesoriów wędkarskich. Osoby stawiające opór będą zatrzymane do przyjazdu policji.
6. W przypadku przyłapania na kradzieży kara wynosi dziesięciokrotną wartość pieniężną danej gatunkowo ryby wraz z jej odebraniem oraz zakazem ponownego wjazdu na łowisko.
7. Właściciele lub osoby upoważnione mają prawo za dnia i nocy do wszelkiej kontroli.
8. Jeśli ktoś zostanie przyłapany na łowieniu wędkami ,za które nie została dokonana opłata poniesie karę w wysokości 50 zł za każdą nie opłaconą wędkę.
9. Brama jest zamykana po godz. 23:00 a otwierana o 6:00.
10. Po złowieniu ryby należy ją jak najszybciej wypuścić, a dopiero później zająć się wędką.
11. Osoby łamiące regulamin zostaną wydalone z naszego obiektu bez zwrotu opłat i bez możliwości ponownego przyjazdu
12. Wstęp na łowisko jest równoznaczny z akceptacją obowiązującego regulaminu.
Na małych łowiskach kategorycznie zabrania się:
1. Wjeżdżania pojazdami na łowisko.
2. Przyjazdu i wyjazdu między godziną 23:00 a 6:00.
3. Przerzucania ryb z jednego zbiornika do drugiego.
4. Wprowadzania psów i innych zwierząt.
5. Przetrzymywania ryb w siatkach, których nie kupujemy.
6. Kładzenia ryb na gołej ziemi.
7. Kradzieży ryb.
8. Kąpieli w łowiskach.
9. Brania ryb pod skrzela i robienia z rybami zdjęć na stojąco.
10. Grillowania i smażenia jakichkolwiek złowionych ryb- jedynie za zgodą właścicieli
11. Niszczenia zieleni i łamania drzewek.
12. Przestawiania stolików na inne stanowiska.
13. Głośnych śpiewów, krzyków i muzyki.
14. Zanieczyszczania i zaśmiecania łowiska i terenu.
15. Łowienia ryb na nie opłacone wędki.
16. Przechodzenia z małych łowisk na duże.
17. Palenia papierosów w campingach i domkach letniskowych.
18. Wypływania pontonami lub łódkami.
19. Wrzucania żaru do pojemników na śmieci.
20. Przetrzymywania wózków na sprzęt.
21. Przychodzenia do sklepu po godz.23:00 do 6:00.
22. Używania drewnianych podpórek.
Noclegi w pobliżu: Goleniów - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE STAWY

 

3
Oceń
(2 głosów)

Jezioro Lechickie (Jarosławki) mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

BigstorkBigstork
0
Jezioro Lechickie - to nie jest jezioro Jarosławki !!! Nie wprowadzaj ludzi w błąd.... (2014-03-26 18:46)
BigstorkBigstork
0
Jezioro Lechickie - to nie jest jezioro Jarosławki !!! Nie wprowadzaj ludzi w błąd.... (2014-03-26 18:47)

skomentuj ten artykuł