Jezioro Linówek

/ 4 komentarzy

Linówek jest niewielkim, ale bardzo fajnym jeziorem należącym do wód PZW. Kiedyś było to jezioro prywatne i połów na tym jeziorze był zabroniony. Te jezioro jest muliste, ma bardzo klarowną wodę i jest otoczone lasem. Na tym jeziorze jest zabroniony połów z łodzi i dozwolone jest tylko wędkowanie z brzega. Na tym jeziorze występuję duża populacja lina, szczupaka oraz okonia. Te niewielkie jezioro jest połączone ze strumykiem który dopływa do dużo większego jeziora Wiartel.


Plusy jeziora:
- bardzo czysta woda
- prawie w ogóle nie ma fali a jeśli tak to bardzo mała
- nie za głębokie (max. 2.5m głębokości)


Wady Jeziora:
- nie ma pomostów
- w zimę kilkakrotnie ryba się wydusiła, bo nikt o to nie dbał
- muliste
Jezioro Linówek opis łowiska:

Akwen: Jezioro Linówek »
GPS: N 53o 30' 22" E 20o 28' 35"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Pisz » Gmina: Pisz
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Wikno - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Olsztyn

 

4
Oceń
(4 głosów)

Jezioro Linówek mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

Fishing is my drugFishing is my drug
+1
Super w końcu coś znalazłem o tym niewielkim ale fajnym jeziorku. Wybieram się tam za jakiś czas zobaczyć co i jak. (2016-08-17 20:57)
u?ytkownik16322u?ytkownik16322
+1
Może to i nie fer ale kłapiesz ozorem kolego. Jak się więcej ,,bractwa " dowie to zapomnij o ciszy i spokoju . A i pontony też się zjawią.Będziesz miał pozamiatane.Byłem tam ,,przejazdem " parę razy. Namiary dał mi kolega z Olsztyna Julian (2016-08-22 23:16)
weedmastaweedmasta
0
Wiem, że odpowiedź jest spóźniona o niemalże 2 lata, ale Sam pamiętam jak "odkryłem" to jeziorko podczas zbierania grzybów. Postanowiłem się wybrać i powędkować. Oczywiście nęciłem 2 dni, ponieważ miałem usiąść za linem. Oczywiście nic... miałem jedno branie. Z innych ryb to tylko niewielkie płoteczki i kilka okonków. Widziałem również "partyzanta"' na pontonie co łowił piękne okonie (ale je wypuszczał) i małe pistolety, które zabierał. Pewnie jezioro jeszcze gości kilka okazów. Dodatkowo straszny syf na brzegu, ponieważ chołota nie potrafi zadbać o czystość. Polecam drugą stronę. Bagnistą, ale z możliwymi miejscówkami. (2018-05-30 15:45)
JulianJulian
0
I to właśnie z tych oto powodów jak już napisałem dwa lata temu Nie kłapie ozorem .,,Moje " miejscówki zdradzam tylko osobom zaufanym. Zacytuję przyjaciół z Mazur Pamiętaj Julek nie po to my Ci to pokazujemy abyś sprowadzał nam chołotę . I tu się z nimi Całkowicie zgadzam (2018-05-30 17:15)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy