Jezioro Łomno

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Jezioro Łomno jest niewielkim ale niezwykle uroczym polodowcowym, rynnowo-wytopiskowym jeziorem o powierzchni 19 ha. W najgłębszym miejscu jego głębokość wynosi 6-7 m. http://bit.ly/LIGMoT (http://geografia.na6.pl/jeziora_ - lokalizacja j. Łomno
Jezioro Łomno jest położone w powiecie poznańskim, gminie Murowana Goślina. Jadąc z Murowanej Gośliny w kierunku Skoków skręcamy z drogi w lewo na północ (przed Łopuchowem) w kierunku Wojnowa. Przejeżdżamy drogą brukowaną obok j. Wojnowskiego kierując się na płn. wsch. na działki rekreacyjne, położone na zachodnim brzegu jeziora. Wzdłuż zachodniego i północnego brzegu prowadzi droga gruntowa aż do pola kempingowego położonego na wschodnim brzegu.
Jest to jezioro o zróżnicowanej linii brzegowej pokrytej pasami trzcin
i oczeretów. W wielu miejscach występuję spore skupiska grążeli. Wędkowanie odbywa się głównie z pomostów do których jest dostęp poprzez wąską ścieżkę prowadzącą w nadbrzeżnych olszynach.
Dominuje płoć, leszcz , lin, karaś oraz szczupak, okoń i karp.Jezioro Łomno opis łowiska:

Akwen: Jezioro Łomno »
GPS: N 52o 38' 11" E 17o 4' 39"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznański »
Właściciel: Łowisko specjalne
Regulamin połowu:Ustala Koło PZW nr 141 Wojnówko (zapisany na pozwoleniach)
Noclegi w pobliżu: Skoki - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

3.8
Oceń
(6 głosów)

Jezioro Łomno mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

snejk9snejk9
0
Piękne jezioro, ładne ryby. Jezioro zarządzane przez Koło PZW 141 w Wojnówku. Zezwolenia jednodniowe kosztują członków PZW 20 zł i obowiązują od świtu do zmierzchu. Kupić je można w sklepie w Wojnowie od 1 maja do 30 września. Członkowie Koła 141 mogą kupić roczne zezwolenie za 140zł, nie ma rocznych zezwoleń dla członków innych kół. Można kupić okresowe max na 14 dni. Jezioro co roku zarybiane, pomosty zadbane. Więcej informacji http://www.pzw.org.pl/wojnowko/wiadomosci/lista/61/komunikaty (2015-09-01 22:12)
kajetan-jozefowkajetan-jozefow
0
Pomosty może i są, ale nie brak patowych sytuacji gdzie po uprzednim zajęciu stanowiska i (sic!) zanęceniu go, przychodzą "właściciele" pomostów którzy za wszelką cenę próbują wygonić wędkarza z "ich" pomostu... Jak wiadomo wędkarz pierwszy na stanowisku ma prawo na nim pozostać, niestety leśne dziady tego nie rozumieją... (2019-10-08 21:09)
piotr 0206piotr 0206
0
Płotka z tasiemcem. (2019-10-11 19:15)

skomentuj ten artykuł