Jezioro Lubosińskie Małe


Lubosina Mała jest płytkim jeziorem znajdującym się na terenie gminy Pniewy (powiat szamotulski). Powierzchnia zbiornika wynosi 23, 8 ha.
***
Ten niewielki akwen charakteryzuje się małą głębokością. Średnio nie przekracza ona 3 m. Właścicielem i opiekunem łowiska jest Jeziorowo-Stawowe Gospodarstwo Rybackie Lutom, które zarybia zbiornik linem, szczupakiem, sandaczem oraz karasiem. Ponadto w Lubosinie Małej można złowić także węgorza i niewielkiego karpia. Według mnie bardzo skuteczną przynętą na drapieżniki jest obrotówka. Tą zapominaną w ostatnich czasach przynętą bardzo łatwo i przede wszystkim skutecznie można obłowić tego typu łowisko. Moim sprawdzonym modelem jest biało-czerwona lepperka i miedziana obrotówka typu comet. Szczupaki łowię także na niewielkie coblery w naturalnych kolorach. Mała liczba zaczepów ułatwia wędkowanie. Polując na lina warto być nad brzegiem łowiska już o świcie. Lekka wersja spławikówki lub odległościówki powinna wystarczyć. Walka z rybą na niezbyt mocnym sprzęcie będzie emocjonująca. Jednak z delikatnością sprzętu nie ma co przesadzać. W niektórych miejscach trzeba powstrzymać rybę uciekającą w podwodną roślinność, a żyłka o średnicy 0.16 mm raczej tego nie wytrzyma. Dobrą przynętą na liny i karasie są przede wszystkim czerwone robaki oraz kukurydza konserwowa. Do przyjazdu nad Lubosinę Małą motywuje fakt, że pływają tu naprawdę duże liny i karasie oraz to, że tuż obok znajduje się Jezioro Lubosina Duża.
***
Sekrety łowiska:
Polując na dużego lina trzeba umieścić przynętę nieruchomo na dnie. Najlepiej umieścić na haczyku 3 ziarna kukurydzy lub kilka czerwonych robaków.
***
Przynęty:
obrotówka, wobler, kukurydza, czerwone robaki
***
Ryby:
szczupak, sandacz, lin, karaś, węgorz
***
Informacje:
Aby dojechać nad Lubosinę Małą należy jechać trasą Poznań-Świecko. W miejscowości Podrzewie skręcamy w prawo, kierunek Buszewo, Otorowo do wsi Lubosina, a następnie wsi Przystanki. Możliwość łowienia z łodzi.

Tekst i fot. Rafał Mleczak

P.S. Prawa autorskie artykułu należą do miesięcznika ,,Wędkarski Świat". Tekst zamieszczam w celach promocji miesięcznika. Kopiowanie powyższego artykułu jest zabronione.Jezioro Lubosińskie Małe opis łowiska:

Akwen: Jezioro Lubosińskie Małe »
GPS: N 52o 31' 14" E 16o 23' 17"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Szamotulski » Gmina: Szamotuły
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Dzierżawcą łowiska jest p. Szymon Jurgowiak (Jeziorowo Stawowe Gospodarstwo Rybackie w Lutomiu) Tel. 612952017
Wędkowanie zgodne z zasadami RAPR
Noclegi w pobliżu: Pniewy - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

3.7
Oceń
(3 głosów)

Jezioro Lubosińskie Małe mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł