Jezioro Maciejak - gmina Skoki

/ 3 komentarzy

Jezioro Maciejak

Jezioro Maciejak położone jest w województwie poznańskim, na południowy zachód od miasta Skoki.

Jezioro jest płytkie, jego maksymalna głębokość wynosi 6,8 m., a średnia 3 m. Akwen ma wydłużony kształt, jego całkowita powierzchnia to ok. 62 ha. Linia brzegowa jest średnio rozwinięta, porośnięta w większości roślinnością wynurzoną. Od południa jezioro otacza sosnowy las.

Jezioro Maciejak zasilane jest przez dopływ Kanału Dzwonowskiego i kanał ulgi rzeki Małej Wełny.

Nad jeziorem kwitnie życie rekreacyjne. Wody Maciejaka używane są do transportu wodnego. Wokół znajduje się kilkadziesiąt działek letniskowych, są tu też dzikie działki, niestrzeżone kąpielisko i plaża.

Maciejak jest typem jeziora leszczowego. Występują tu też karaś, lin, okoń, płoć i szczupak.Jezioro Maciejak - gmina Skoki opis łowiska:

Akwen: Jezioro Maciejak »
GPS: N 52o 39' 25" E 17o 8' 38"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Wągrowiecki » Gmina: Skoki
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Skoki - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

5
Oceń
(3 głosów)

Jezioro Maciejak - gmina Skoki mapa:- opinie i komentarze

tirpitz2tirpitz2
0
witam, na tym jeziorze od strony ogrodkow działkowych spedzilem wiele zasiadowek,;) ujme to tak,na tym jeziorze okolo 10 lat temu zlotych leszczy po 2 kg to mozna bylo zlowic o swicie,w poludnie jak i popołudniu z 10, reszta to nie wymiarowe ,dziesiątki krompia,w trzcinie ładne wzdregi,wegorz nigdy tez nie zawiodl,niestety odlawianie bez umiaru doprowadzilo ze jakies 5 lat temu o duzym leszczu mozna bylo zapomniec, wegorz bardzo zadko,ale pojawily sie karasie, naprawde duze i pieknie walczące,jakies 3 lata temu pojawily sie ogloszenia ze zostaja wpuszczone sumy ,wegorze itd, niestety na wlasne oczy widzialem jak pod mostkiem na drodze do potrzanowa pod ktorym jest tama regulujaca wode na 2 dni po oglaszaniu ze wpuscili ryby ,zalozone byly sieci i spowrotem w drewnianych skrzynkach kradli ryby,tak tak ,to jest polska na szczescie slyszalem ze jezioro jest w prywatnych rekach i bedzie zarybiane,wracajac do lowienia na dzien dzisiejszy napewno idzie pobawic sie z krompiem,niewymiarowym leszczykiem,plotką,z tego jeziora napewno nie wroci sie bez ryby,nigdy,poprostu bedzie ona mniejsza;)pozdrawiam (2014-04-27 15:26)
zocha383zocha383
0
Witam. Mam pytanie dotyczące jeziora maciejak,albo raczej dużo pytań. Zaczne może od tego: -w którym miejscu znajduje się najgłębsze miejsce na tym jeziorze -który brzeg (od strony Potrzanowa czy od strony trasy na Poznań) jest lepszym miejscem na szczupaka, dodam że łowie uparcie z łodzi od strony trasy na pozn. z marnymi efektami. -czy oprócz plaży jest jeszcze jakieś obiecujące miejsce na zasiadkę sumową? Te pytania najbardziej mnie nurtują, wiec jak ktoś ma taką wiedze i chciałby się nią podzielić, to byłbym Bardzo Wdzięczny (2014-06-25 21:44)
miecz-gazmiecz-gaz
0
W jakiej wysokości są opłaty na to jezioro. całoroczne. Gdzie można wykupić, adres itd. (2014-07-06 18:47)

skomentuj ten artykuł