Zaloguj się do konta

Jezioro Mezowskie

Jezioro Mezowskie ma powierzchnię 41,46 ha, a jego głębokość dochodzi do 12 metrów. Wymiary jeziora to 1,48 km × 0,13 - 0,27 km. Dno jeziora jest bardzo zróżnicowane, można spotkać łagodne zejścia od brzegu w toń jeziora jak również bardzo strome uskoki, gdzie jeden krok równa się zwiększeniu głębokości o pół metra więc już mówię, że trzeba uważać brodząc.. Jezioro to otoczone jest pierścieniem drzew z nielicznymi tylko przerwami gdzie mieszczą się doskonałe miejscówki. Na jeziorze znajduje się malownicza wyspa wyróżniająca je spośród innych okolicznych jezior. Na szczytach jej drzew widać czasami czaple a to oznaka, że ryba jest. Wielkość jeziora powoduje, że trasa dookoła niego jest idealna na spacery spiningowe, nie za długa i nie za krótka.

W związku z tym, że właściciel rok rocznie zarybia jezioro ma ono bardzo wiele do zaoferowania licznie zjeżdżającym tutaj wędkarzom. W jeziorze występują ryby takie jak szczupak, okoń, sandacz, węgorz, lin, leszcz, płoć, sieja, sielawa, karp, a nawet wyłowiono kilka sumów.
Serdecznie polecam to fantastyczne jezioro jak z brzegu tak i z ódzi a najlepiej przy wysepca...
Pozdrawiam

Opis łowiska

Mapa

Opinie (2)

Qarcin

Szkoda, że brak kontaktu do właściciela, a także miejsca gdzie go można znaleść. Jezioro bardzo ładne, nawet nie zaśmiecone, a i obrodziło bardzo smacznym leszczem w sam raz na dużą patelnię.Bardzo chętnie wrócę jeszcze wiele razy w tym roku. [2013-08-15 01:18]

Speed___

Czy ktoś może coś powiedzieć na temat ryb w tej wodzie są drapieżniki??? [2016-03-14 21:00]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej