Zaloguj się do konta

Jezioro Miejskie Chodzieskie

Jezioro Miejskie (Chodzieskie) usytuowane jest okolicach Chodzieży oraz położonej na wschód od miasta małej wsi Rataje. Powierzchnia ogólna jeziora wynosi 117 ha. Na dnie zalegają pyły z pobliskiego zakładu porcelany oraz osady pochodzenia organicznego.
Obrzeża zbiornika przechodzą w łagodne zbocza, lecz od strony północno - wschodniej porośnięte są drzewami, a i zbocza są bardziej strome. Warto mieć na uwadze, że 70 % jeziora stanowią zabudowania miejskie i podmiejskie.
Brzegi z reguły porośnięte są trzciną, tatarakiem i pałką. Rzeczka Bolemka, która przepływa przez zbiornik łączy go z Jeziorem Karczownik.

Najczęściej można złowić tu płoć, leszcza, lina, karasia, ale można też trafić na karpia i tołpygę, lecz rzadko. Występuje także węgorz, a najczęściej poławiane drapieżniki to okoń, szczupak i sandacz.

Nad jeziorem istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu pływającego. Jednak w porze letniej wędkarze mogą mieć utrudnione połowy właśnie ze względu na dużą ilość pływających po jeziorze jednostek.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (2)

1dyro

J.Miejskie i Karczewnik to bardzo malownicze jeziora.Ryby też w nich są,ale dla tych wędkarzy,którzy mają "stołki".Dla takich jak ja/bez stołka zostaje tylko J.Strzeleckie/chyba najładniejsze.A tak a propos: jestem wrogiem budowania stołków i utrudniania dostępu do łowisk innym wędkarzom albo koledzy zostawiajcie otwarte stanowiska!!/nie wszyscy je niszczą.Nad j.Miejskim spotkałem takie jedno.Pozdrawiam 1dyro [2010-05-09 06:50]

pcamel

do dyra jak chcesz łowić to postaraj się o miejsce i pozwolenie an budowę pomostu . dawniej było to proste ale teraz pozmieniały się przepisy . jak już ci się uda to kup materiał czyli belki deski gwoździe i tak dalej koszt to około 3000 zł następnie weż kilku kolegów dowieź to wszystko zatargaj 300 metrów do wody i przez kolejne dwa tygodnie buduj pomost w mrozie i zimnie wtedy zrozumiesz dlaczego wszyscy zamykają wejścia na pomostypiszesz też że przez to nie można połowić ale gdyby pomostu nie było to z brzegu też byś nie miał dostępu czyli na jedno wychodzi pozdrawiam [2011-05-29 11:28]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.