Jezioro Necko

/ 4 komentarzy / 4 zdjęć


Jezioro Necko to 400 ha powierzchni i 25 m głębokości. Średnia głębokość to 5 metrów.

Jezioro łączy się od strony północnej z jeziorem Rospuda Augustowska (czasem traktowane jest jako część Necka), a za pośre3dnictwem rzeki Klonownica (Cicha Rzeczka), z jeziorem Białym.
Na północy do jeziora Rospuda wpada rzeka Rospuda, na południu zaś z Necka wypływa rzeka Netta, przechodząca następnie w Kanał Augustowski.
Część zachodnią jeziora nazywa się Ślepskiem.
Jezioro położone jest na Obszarze Chronionego Krajobrazu 'Puszcza i Jeziora Augustowskie'.

Wokół niego rozpościerają się lasy, ale na brzegach jest także dużo piaszczystych plaż - są to doskonałe miejsca na wypoczynek.
Linia brzegowa Necka jest średnio urozmaicona.

Jezioro jest typowo rynnowe, a jeśli chodzi o faunę wodną to ma charakter sielawowy. Ryby, jakie żyją w jeziorze to: szczupak, okoń, węgorz, sum, płoć, leszcz, kleń oraz jaź.

Piękna okolica i czysta woda to przyczyna znajdujących się nad Neckiem wielu ośrodków wypoczynkowych.Jezioro Necko opis łowiska:

Akwen: Jezioro Necko »
GPS: N 53o 51' 46" E 22o 57' 44"
Położenie: Województwo: Podlaskie » Powiat: Augustowski » Gmina: Augustów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Białystok » (zobacz porozumienia Okręg PZW Białystok 2018r »)
Noclegi w pobliżu: Augustów - meteor
Tagi łowiska: PODLASKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Białystok

 

5
Oceń
(2 głosów)

Jezioro Necko mapa:- opinie i komentarze

FishingPLFishingPL
0
Witam  Mam w sumie Panowie pytanie . Jak sytuacja necku jest tam wogole ryba ??? (2011-02-05 00:03)
dywojdywoj
0
Witam. od zeszłego roku prowadzę przystań wędkarsko-żeglarską nad Neckiem więc o tym co się dzieje w okolicznych jeziorach trochę wiem. A dzieje się niestety nie najlepiej:( przynajmniej z perspektywy polujących na drapieżniki. Szczupaka niewiele, jest trochę okonia szczególnie na Rospudzie. Fajne sztuki trafiały się też tuż za wyciągiem nart wodnych. Jesienią drobnica zbierała się przy ujściu Netty ale szaleństwa z drapieżnkami nie było. Pojawiają się sumy ale raczej łapane przez rybaków.Jest fajna zabawa z okonkami na Klonownicy(rzeczka między Neckiem a Białym) ale to drobnica. Jeśli nie wystraszyłem to zapraszam.  (2011-02-13 14:48)
FestususFestusus
0
Koledzy kto podpowie jak jest obecnie na Necku? Jadę za dwa tygodnie i zastanawiam się jak jest z rybką. (2015-07-26 12:14)
blacku69blacku69
0
W artykule zasadniczy i bardzo ważny błąd. Jezioro Necko i Rospuda to wody Gospodarstwa Rybackiego PZW Suwałki a nie Okręgu PZW Białystok. Na jezioro wymagane są oddzielne opłaty i nie obowiązują żadne porozumienia. (2018-03-03 20:40)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy