Jezioro Niepruszewskie - WIelkopolska

/ 8 komentarzy / 6 zdjęć


Jezioro Niepruszewskie – jest naturalnym rynnowym, polodowcowym zbiornikiem wodnym o powierzchni 240 ha. , średniej głębokości 3,2 m. ,maksymalnej 5,2 m. , długości 4900 m. , szerokości 700 m. Położone w województwie wielkopolskim w gminie Buk 22 km. na zachód od miasta Poznania i 7 km. na wschód od miasta Buk. Na północno-zachodniej stronie jeziora usytuowana jest miejscowość Niepruszewo, znajduje się tu ośrodek wypoczynkowy z domkami letniskowymi, polem namiotowym , plażą z kąpieliskiem strzeżonym i wypożyczalnią sprzętu wodnego.

W sezonie letnim otwarty jest tu strzeżony parking samochodowy, liczne placówki gastronomiczne oraz sklepy z artykułami spożywczymi. Dno jeziora jest dość regularne, z wyjątkiem paru zagłębień osiągających 5 m. głębokości, pokryte osadami dennymi o grubości od 40 cm. Do 90 cm. Teren wokół jeziora od strony południowej porośnięty drzewami, północna strona jeziora odkryta bardziej uboższa w roślinność. Linia brzegowa wzdłuż całego jeziora porośnięta jest szerokim pasem trzcin, w których znajdują się licznie przygotowane stanowiska wędkarskie, w większości dostępne w długich kaloszach.

Do najczęściej poławianych tu gatunków ryb należą : amur, karaś, karp, krąp, leszcz, lin, płoć, ukleja, wzdręga, okoń, jazgarz, sandacz, szczupak, węgorz. Z powodu utrudnionego dojazdu dla niezmotoryzowanych oraz wprowadzeniu dodatkowych opłat za połów ryb na łowiskach specjalnych jezioro to nie odczuwa aż tak dużej presji wędkarskiej. Dzięki czemu trafiają się tu jeszcze całkiem duże okazy ryb takich jak leszcz, karp czy amur i sandacz. W sezonie letnim możemy tu miło i przyjemnie spędzić czas z całą rodziną oraz spokojnie łowić ryby bez mściwskich gapiów. Dojazd do Niepruszewa z Poznania autobusami PKS relacji Poznań – Buk. Samochodem trasą nr. 307, lub autostradą A2, zjechać w Buku i udać się na trasę nr. 307 w kierunku Poznania.Jezioro Niepruszewskie - WIelkopolska opis łowiska:

Akwen: Jezioro Niepruszewskie »
GPS: N 52o 22' 49" E 16o 36' 57"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznański » Gmina: Buk
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2023r »)
Regulamin połowu:PZW - za dodatkową opłatą
Noclegi w pobliżu: Tarnowo Podgórne - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Poznań

 

3.9
Oceń
(29 głosów)

Jezioro Niepruszewskie - WIelkopolska mapa:- opinie i komentarze

mydimydi
0
ktoś ładnie skopał ci ocene łowiska no ale takie kreatury się trafiają ciekawe co mu nie pasowało czemu tego nie napisze umnie masz 5 dobry opis pozdrawiam (2009-06-30 13:54)
PiciuPiciu
0
Jeśli ktoś uwierzy w to, że na jez. Niepruszewskie nie ma "tak dużej presji wędkarskiej" to się bardzo rozczaruje przyjeżdżając tu wędkować (wcześniej wykupując stosowne zezwolenie). Przyjedzie i miejsca nie znajdzie. W latach poprzednich jez. Strykowskie cieszyło się większym zainteresowaniem niż jez. Niepruszewskie. W roku bieżącym rozprowadziłem 51 zezwoleń na jez. Niepruszewskie a na Strykowskie tylko 10 (dotyczy wedkowania z brzegu). Połów z łodzi odpowiednio 15 i 5 zezwoleń. Zainteresowanych jednym i drugim jeziorem było 39 wędkarzy.
Jeżeli pisać o łowisku to należy wiadomości sprawdzić. (2009-06-30 19:02)
u?ytkownik2636u?ytkownik2636
0
W stu procentach zgadzam się z moim przedmówcą, też mnie denerwują opisy łowisk przepisane z jakiś starych opisów internetowych. Jeżeli chodzi o presję wędkarską na tym jeziorze to jest DUŻA, tylko trochę jej brakuje od ogromnej. Dodam jeszcze, że na tym jeziorku świetnie można pobawić się z okoniami, jest ich całe mnóstwo. (2009-07-02 11:29)
pawel321pawel321
0
W artykule używając słów „ dużej presji wędkarskiej ‘’ sugerowałem się jeziorami położonymi na zachód od Poznania na które można dojechać miejskimi środkami komunikacji i nie jest wymagana opłata dodatkowa. Na tych łowiskach w weekendy i w sezonie letnim znalezienie wolnego miejsca do wędkowania graniczy z cudem. Łowię już od 35 lat jedynym materiałem który wykorzystuje przy opisie moich łowisk jest „Wikipedia wolna encyklopedia” a cała reszta opisu to spostrzeżenia i doświadczenia zdobyte po wieloletnim wędkowaniu i przebywaniu na tych jeziorach. (2009-07-02 18:19)
lesnik21lesnik21
0
Oj ja niestety tez się nie zgodze, jezioro Niepruszewskie jest od jakiegos czasu bardzo mocno ekspluatowane przez wędkaży. Kilka razy nie znalazłem w niedziele miejsca i wracałem do domu. Dobrze że mam blisko bo mieszkam 7 km od jeziora. Pozatym najcześciej spotykanymi rybami nie jest karaś(bardzo bardzo sporadyczna ryba) i jazgarz. Cały opis jeziora się zgadza włącznie z tym iż mozna złapa naprawde ładne sztuki karpia czy amura. (2009-12-07 22:45)
wujakrzysiuwujakrzysiu
0
jezioro Niepruszewskie od tego roku jest jeziorem ogólnodostępnym na którym presja wędkarska jest tak duża że w dni wolne od pracy znalezienie stanowiska graniczy z cudem
(2010-05-11 12:24)
pmizera87pmizera87
0
Byłem tam na lodzie - super lowisko, super efekty ilościowe, gorzej z jakością. Prawie każdy leszcz z tasiemcem (2011-04-26 10:21)
przemo1008przemo1008
0
Witam wędkarzy :)
Mam pytanie co do jeziora niepruszewskiego.
Czy trzeba płacić jakąś dodatkową kwotę oprócz wykupienia pzw Poznań?
Czy ktoś się orientuję gdzie są najlepsze miejsca na karpia?
(2011-07-28 12:18)

skomentuj ten artykuł