Jezioro Okoniowe

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Jezioro Okoniowe - Leży w granicach miasta Piła na terenie Doliny Gwdy.
Jezioro położone około 6 km od centrum Piły przy drodze wojewódzkiej nr 188 łączącej Piłę ze Złotowem. Powierzchnia zwierciadła wody wynosi 3,2 ha. Jezioro jest połączone ciekiem z leżącym w odległości ok. 800 m jeziorem Płotki. Jest to jezioro polodowcowe, rynnowe o typowym dla tych jezior podłużnym kształcie i stromych brzegach porośniętych lasem iglastym z domieszką drzew liściastych.

W rejonie jeziora znajdują się bunkry i fortyfikacje

Warto wybrać się nad to jezioro ponieważ jest ono pełne niespodzianek.Pływają tam bardzo duże okazy Karpia i Amura, można także trafic węgorza, ale sporadycznie ze względu zakazu połowu w nocy, kiedy Wegorz żeruje najbardziej.Nie trudno o Płotke jakiegos leszczyka czy lina, lecz jest to jezioro na którym jest potrzebna cierpliwość i systematyczność.Nie mozna liczyć na efekty po pierwszym wypadzie o czym sam się przekonałem.Skuteczną przynetą jest tutaj kukurydza,czerwony robaczek lub biały.

Jezioro Okoniowe jest systematycznie zarybiane przez Koło PZW Policja dlatego staje sie ono coraz bardziej atrakcyjne.W planie jest także odnowienie juz nie tak idealnej jakosci pomostów.Jezioro ma bardzo zarośniętą linię brzegową,ale dla każdego znajdzie sie miejsce na zasiadkę.Zachęcam do wykupienia pozwolenia na połów na tym łowisku ponieważ jest warte nie jednej zasiadki.Jezioro Okoniowe opis łowiska:

Akwen: Jezioro Okoniowe »
GPS: N 53o 11' 12" E 16o 48' 9"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Piła » Gmina: Piła
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Na tej wodzie obowiązuje aktualny regulamin Połowu Ryb 2010.Można tam wędkowac po zakupieniu w Kole Wędkarskim PZW Policja Piła specjalnego pozwolenia.Wprowadzone zakazy: zakaz połowu ze środków pływających oraz zakaz połowu w nocy tzn od zmierzchu do świtu.
Noclegi w pobliżu: Piła - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

4.4
Oceń
(22 głosów)

Jezioro Okoniowe mapa:- opinie i komentarze

kuba03271kuba03271
0
Jak wyglądają opłaty na tym łowisku?? (2013-05-08 15:26)

skomentuj ten artykuł