Jezioro Osowskie - Gdańsk

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć


Jezioro rynnowe położone na obrzeżach miejscowości Chwaszczyno (gm. Żukowo) w woj. pomorskim, częściowo w granicach miasta Gdańsk. Graniczy z drogą wojewódzką nr 218. Często jest mylone (również przez miejscowych) z Jeziorem Wysockim, które leży po sąsiedzku. Powierzchnia Jeziora Osowskiego wynosi 29,1 ha, maksymalna głębokość to 9m. Jest to zbiornik prywatny, którego właścicielką jest sympatyczna starsza pani. W celu wędkowania należy skontaktować się telefonicznie z właścicielką lub po przyjeździe podejść do niej osobiście (dom nad samym jeziorem). Zezwolenie jest pisemne w formie karteczki z pieczątką.
Samo jezioro trochę zaniedbane, brzegi zarośnięte i jak na większości zbiorników zaśmiecone. Da się jednak znaleźć cichy zakątek i odpocząć parę godzin z wędką w dłoni. Brania są, chociaż nie trafiają się wielkie sztuki, ale jeśli ktoś nie ma wielkiej presji i chce się fajnie pobawić za parę groszy bez karty wędkarskiej czy zezwolenia, to może się tam wybrać. Szybki i tani dojazd komunikacją miejską z Gdańska-Oliwa linią 171 (przystanek docelowy Iławska).Jezioro Osowskie - Gdańsk opis łowiska:

Akwen: Jezioro Osowskie »
GPS: N 54o 26' 25" E 18o 26' 33"
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Kartuski » Gmina: Żukowo
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Chwaszczyno - meteor
Tagi łowiska: POMORSKIE JEZIORA

 

4.1
Oceń
(9 głosów)

Jezioro Osowskie - Gdańsk mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

LeoAmatorLeoAmator
0
Karta wędkarska obowiązuje wszędzie a zezwolenie to karteczka z pieczątka od starszej pani, także nie wszystko co piszesz jest prawdą ;-))) (2018-05-17 15:30)

skomentuj ten artykuł