Zaloguj się do konta

Jezioro Pluszne

Jezioro Pluszne - jezioro o powierzchni 908 ha i średniej głębokości 15 metrów. Najgłębsze miejsce w jeziorze ma ponad 50 m. Linia brzegowa liczy około 30 km i jest bardzo urozmaicona. Na akwenie znajdują się liczne wysepki , półwyspy i zatoczki. Największa wyspa liczy około 4 ha. Dno jest piaszczyste. Brzegi jeziora porośnięte są trzcinami i roślinnością. Z niektórych stron akwen otaczają lasy.
Na jeziorze obowiązuje strefa ciszy , dlatego poruszanie się łodzią motorową jest zezwolone tylko dla nielicznych posiadających odpowiednie uprawienia. Nad akwenem leżą dwie miejscowości - Pluski i Zielonowo. Woda w tym łowisku jest bardzo czysta. Występują tu takie ryby jak okonie , szczupaki , płocie , liny , ukleje i leszcze. Zapraszam nad to ciekawe pod względem wędkarskim jezioro Pluszne.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (3)

passat

brak tu konkretów takich jak ,że dno jest bardzo muliste a woda nie jest wcale taka czysta.. [2011-02-27 13:49]

passat

a i brak jeszcze w opisie takich ryb jak: miętus, węgorz. ta praca to typowe kopiuj wklej... [2011-02-27 13:50]

tomasz70

Byłem nad Plusznym w 2012 roku - dwa ostatnie tygodnie czerwca- w miejscowości Pluski... 2 wędkarzy, nęcenie, kilometry wiosłowania ze spiningiem... i efekty mizerne, rozmowa z kilkoma kolegami po kiju, z miejscowymi także, z właścicielem domku- ,,starym wędkarzem".... i wszystko jasne... efekty połowów- mizerne- szczupaczek , kilka linków, leszczyki,.... a czemu? klasyka- nadmierne przełowienie.... spółka Swaderki zrobiła swoje i robi nadal.... jezioro piekne ale nic więcej... podobno lepiej jest we wrześniu - można trafić resztki wiekszego leszcza..... na wypoczynek z rodziną bez nastawiania się na wielkie efekty wędkarskie- jak najbardziej polecam ale wedkarsko ogólnie kiepsko... no chyba że razem z kolegą jesteśmy ćwoki a nie wedkarze... :) ale wszyscy spotkani i pytani potwierdzają nasze obserwacje.... [2014-08-19 09:45]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.