Jezioro Powidzkie - Wielkopolska

/ 4 komentarzy

Jezioro Powidzkie położone jest na pojezierzu Gnieźnieńskim i jest największym jeziorem Wielkopolski. Wraz z pobliskimi jeziorami tworzy Zespół Jezior Powidzkich. Są one pozostałością zlodowacenia, w większości o charakterze rynnowym. Jeziora tego typu charakteryzują się wydłużonym kształtem i dużymi głębokościami. Takie też jest Jezioro Powidzkie, które z głębokością dochodzącą do 46 metrów należy do najgłębszych w Wielkopolsce. Otoczone licznymi wzniesieniami z górującym nad Powidzem wzgórzem o wysokości ponad 130 metrów, z którego rozciąga się widok na jezioro i najbliższą okolicę, z brzegami częściowo zalesionymi, tworzy malowniczy i urozmaicony krajobraz. Wyjątkowo czysta woda oraz unikalne walory przyrodnicze i kulturowe okolicy stały się powodem utworzenia w 1998 roku Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Poza bogactwem przyrody i jej dobrą kondycją , znajdują się tu liczne zabytki pochodzące z początków Państwa Polskiego. Samo jezioro ze względu na ukształtowanie, położenie i czystość wód jest doskonałym miejscem do uprawiania wędkarstwa czy też innych sportów wodnych.Jezioro Powidzkie - Wielkopolska opis łowiska:

Akwen: Jezioro Powidzkie »
GPS: N 52o 24' 46" E 17o 56' 5"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Słupca » Gmina: Powidz
Właściciel: Łowiska komercyjne
Noclegi w pobliżu: Powidz - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

3.5
Oceń
(2 głosów)

Jezioro Powidzkie - Wielkopolska mapa:- opinie i komentarze

purchawsonpurchawson
0
Komu teraz trzeba się opłacić żeby móc sobie tam połowić?
(2011-06-28 13:34)
bajabaja
0
Oplaty na jezioro Powidz wplata na konto R Z G W w  Poznaniu .Wszystkiego dowjesz sie na stronie internetowej (2011-06-29 14:34)
stan-oilstan-oil
0
Przykro tylko , że na tak pięknym jeziorze brakuje miejsc do wędkowania z brzegu. Umożliwiają to jedynie ośrodki wypoczynkowe , gdzie jest zagęszczenie wczasowiczów. Jeziorko odgrodzone prywatnymi domkami .Tragedia dla wędkarzy chcących połowić z brzegu. Pozdrawiam Wszystkich . Życzę połamania kija w niedostępnej linii brzegowej. (2014-08-04 21:10)
UrbanczykUrbanczyk
0
No bez łajby jest kiepsko (2015-03-16 21:43)

skomentuj ten artykuł