Jezioro Rakowo Małe i Duże

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Jezioro Rakowo Małe i Duże jest położone w na południowy zachód od centrum miasta Złocieniec. Wzdłuż południowego, wschodniego i częściowo północnego brzegu jezior znajdują się budynki mieszkalne. Po północnej stronie jeziora rośnie las mieszany z przewagą drzew iglastych. Jezioro jest silnie porośnięte przez trzciny i lilie wodne. Dno jest silnie zamulone co sprzyja występowaniu między m.in. lina, leszcza i karasia. Największa głębokość sięga ponad 3m, jednak średnio wynosi około 1,5m. Na jeziorze Rakowo Małe można złowić pokaźnego lina, karasia i szczupaka. Jest to jezioro dla wytrwałych spławikowców. Niejednokrotnie trafiały mi się medalowe okazy właśnie na tym akwenie. Na Rakowie Dużym można złowić sporego leszcza i szczupaka. Można również trafić na lina i karasia.

Co do łowienia: na Rakowie Małym polecam wyprawy ze spławikiem i łowienie między liliami na kukurydzę, białego, czerwonego robaka, ziemniaki, pęczak itp. Dobrze jest umaczać przynętę w melasie. Jeśli ktoś chce się nastawić na drapieżnika ze spinningiem to najlepiej będzie wybrać północny brzeg, ponieważ tam jezioro jest najmniej zarośnięte. Warto jest również spróbować łowić na żywca między liliami, szczupak jest tutaj spory!

Rakowo Duże daje nam większe pole do popisu. Nie ma tutaj licznej roślinności podwodnej. Można tutaj łowić na feedery, spinning, spławik, czyli na wszystko co tylko dusza zapragnie. W prawdzie nie ma tutaj tyle lina i karasia co na Rakowie Małym, ale za to można tutaj złowić dużego leszcza. Ja osobiście miałem już na haku sztuki przekraczające 3Kg. Można również tutaj złowić dużego szczupaka na spinning i żywca.

Dodatkowym atutem jeziora w przyszłości mogą stać się karpie, o ile tutejszy kłusownicy pozwolą im dorosnąć. Zapuszczono je na oba jeziora. Już w zeszłym roku wędkarzom trafiały się pierwsze sztuki.

Nad jezioro trafić jest łatwo. Jadąc z Drawska Pomorskiego, gdy wjedziemy na teren gminy Złocieniec, jezioro zobaczymy jakieś 150m od przejazdu kolejowego.Jezioro Rakowo Małe i Duże opis łowiska:

Akwen: Jezioro Rakowo Duże »
GPS: N 53o 31' 42" E 15o 59' 42"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Drawski » Gmina: Złocieniec
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Koszalin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Koszalin 2021r »)
Noclegi w pobliżu: Złocieniec - meteor
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Koszalin

 

4.8
Oceń
(5 głosów)

Jezioro Rakowo Małe i Duże mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

gruby5xlgruby5xl
0
Gratuluje szczegółowego i konkretnego opisu łowiska . Osobiście złapałem tam kilka pięknych leszczy a no i kilka sztuk ale  małego szczupaczka. Gorąco pozdrawiam
(2011-02-12 11:32)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy