Jezioro Rekowe

/ 8 komentarzy

Rekowe to jezioro o mulistym dnie, lecz nie musimy się obawiać, że zestaw z koszyczkiem zanętowym się nie sprawdzi, gdy zastosujemy niewielkie obciążenie(do 35g) i przygotujemy odpowiednią zanętę to możemy spodziewać się wielu ekscytujących brań pięknych ryb, przynoszących radość każdemu wędkarzowi .Zbiornik ten wydłużony jest z północnego zachodu na wschód.Najbliższa miejscowość to Piduń.

Dojazd ze Szczytna drogą krajową nr 58 w stronę Nidzicy, następnie w miejscowości Narty, drogą gruntową w lewo. Droga nazywana jest Szeroką Drogą. Można też dojechać wyłącznie drogami utwardzonymi, wtedy krajową nr 58, a w Jedwabnie w drogę wojewódzką nr 508. Można też jechać dalej, do nieco większej miejscowości Rekownica.

Brzegi dość wysokie, miejscami strome. W większości porośnięte lasem, tylko na północy polami i łąkami.

Wyprawę na Rekowe najlepiej zorganizował nocą-można liczyć na złowienie kapitalnego węgorza i dużego leszcza. Ryb drapieżnych nie ma zbyt dużo, ale i spinningiści maja tam czego szukać-szczupak chętnie atakuje w maju o poranku. Dużo terenu porośniętego trzciną zapewnia dogodne warunki do rozwoju linom. Będąc nad Rekowym możemy liczy na złapanie pięknego złotego karasia dorastają one tu do "medalowych" rozmiarów, najlepszych ich brań możemy się spodziewać rankiem gdy słońce nie wzeszło jeszcze zbyt wysoko, tylko pozostawania smugę na wodzie. Życzę powodzenia i spotkania się z rybą życia.
Jezioro Rekowe opis łowiska:

Akwen: Jezioro Rekowe »
GPS: N 53o 29' 15" E 20o 48' 3"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Szczycieński » Gmina: Jedwabno
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Warchały - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Mazowiecki

 

3.9
Oceń
(8 głosów)

Jezioro Rekowe mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

polobmwpolobmw
0
patrząc na opis łowiska to chyba można się spodziewać że jeśli byśmy chcieli zjeść rybkę z tamtąd to bez moczenia w mleku się nieda. (2011-01-21 16:12)
slawek1974slawek1974
0
Niewiem kiedy pan tam łowił że taki piękny opis na łowność tago akwenu . bo ja osobiście omijam go ze względu na studnię. 10 lat temu tak było jak napisane ale teraz to dno -jaszcze 3 lata temu były ładne sandacze ale i im rybacy nie darowali.Jeśli nic się nie zmieni ze strony gospodarstwa rybackiego Janowo to naprawdę za jakiś czas w akwenach tego gospodarza będzie można złowić tylko jakieś cherlawe płotki.A złowienie choćby 1- kilowego leszcza będzie cudem . (2011-04-09 18:58)
Robson155fedderRobson155fedder
0

Łowiłem tam kilka razy rok temu efekty zawsze były dobre łapałem kilkanaście leszczy ponad kg zdażały sie ponad 2. Mój kolega złapał tam karasia na brązowy medal  a iny lina któremu do medalu mało brakowało. Jak się nie mylę to od dwóch lat jest to zbiornlik PZW, zachęcam do odwiedzenia i połamania życzę.

(2011-05-12 22:07)
slawek1974slawek1974
0
OK. w najblizszym czasie sprawdzę czy coś się zmieniło nad tym jeziorem i jeśli będą jakieś wyniki to napewno o tym napiszę. (2011-05-14 08:30)
sm0gsm0g
0
Był tam ktoś ostatnio ;) ???
Chciałbym się wybrać nad jeziorko z składką PZW Mazowsze te wydaję się kuszące ale są przeciwne oceny tego łowiska.
Jak coś zapraszam na PW.
(2011-07-17 22:35)
krapkrap
0
Piękne jezioro ;) Swojego czasu byliśmy z kolegą Robson155fedder na rybkach na nad tym jeziorkiem :D brania były słabe , ale zabawa przednia ;) (2012-02-16 10:39)
jerzy-miroslaw-jerzy-miroslaw-
0
Od kilku lat wędkuję na tym uroczym wodnym akwenie, od kilku lat jezioro niestety nie jest łowiskiem, które polecałbym wędkarzom. W przeszłości kiedy gospodarzył tu PGR rybacki, każdego roku odławiał ryby sieciami, ale też uzupełniał narybkiem ubytki. Był tu szczupak, sandacz, dorodny leszcz, okazały okoń, złoty lin. Dziś to niestety przeszłość, bez żenady kłusownicy odławiają sieciami wszystko co się w wodzie znajduje także "rybne przedszkole", chyba nie za przyzwoleniem PZW. Pora, aby Działacze PZW zobligowali stosowne służby do ochrony tego ślicznego leśnego łowiska za co wyprzedzająco Państwu ryby i wędkarze dziękują. Pozytywne opinie powyżej przytoczone były prawdziwe w przeszłości, dziś to nie jest prawda. (2012-06-14 17:21)
FIKOL88FIKOL88
0
w 2013 roku spotkałem tam wędkarzy przez 3 dni złowili ok. 30 kg. leszczy leszczy nie leszczaków
ale prawdą jest,że rybacy z janowa nie odpuszczą ni jednej rybce więc wszystkie zbiorniki są zagrorzone
gospodarstwa powinny utrzymywać się z kart wedkarskich i stawów chodowlanych a nie z połowu ryb zwłaszcza w okresie tarła pod pretekstem wytarlania w inkubatorach a zarybiania tylko i wyłącznie sielawą lub narybkiem wielkości 1-2 cm.
(2014-06-13 11:03)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy