Jezioro Rusałka

/ 1 komentarzy

Rusałka to właściwie zbiornik zaporowy. Dzieli go zaledwie kilka minut od centrum Poznania. Nie ma problemu z dojazdem do jeziora. Jego powierzchnia to 36,7 ha, maksymalna głębokość wynosi 9 m, natomiast średnia 4 metry.
Wzdłuż całej linii brzegowej dostęp do wody jest bardzo łatwy.

W jeziorze najwięcej jest leszcza, zdarzają się okazy 3-4 kilogramowe. Z powodzeniem możemy też liczyć na szczupaka, amura, lina, karasia, wzdręgę, okonia, a nawet węgorza. Jezioro co roku zarybiane jest karpiem, więc można złowić nawet 10 kg sztukę.

Szczególnie latem, spokój wędkowania będą zakłócać spacerowicze, jednak w innych miesiącach jest cicho. Nad wodą znajduje się ośrodek wypoczynkowy, smażalnia ryb i budki gastronomiczne.

Jezioro Rusałka w filmie "Ogniem i Mieczem" zagrało Dniepr. :)Jezioro Rusałka opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Rusałka »
GPS: N 52o 25' 35" E 16o 52' 40"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznań »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2024r »)
Regulamin połowu:Zakaz łowienia nocą i spinningowania
Noclegi w pobliżu: Poznań - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Poznań

 

3.3
Oceń
(16 głosów)

Jezioro Rusałka mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

arniearnie
0
Należy zaznaczyć, że na w/w akwenie obowiązuje zakaz wykorzystywania środków pływających do celów wędkarskich (Uchwała ZO PZW Nr 74/06 z dnia 8.12.2006) oraz zakaz wędkowania w porze nocnej oraz spinningowania przez całą dobę (Uchwała ZO PZW Nr 72/06 z dnia 8.12.2006). Wędkowanie na jeziorze jest najprzyjemniejsze we wczesnych godzinach rannych kiedy nie ma jeszcze spacerowiczów, urlopowiczów i sportowców. Wzdłuż jeziora nad sama wodą ciągnie się szlak rowerowy. jest to tez jedno z ważniejszych miejsc dla mieszkańców poznania do uprawiania biegów. W okresie letnim kapiący się rzadko zwracają uwagę na wędkarzy, dlatego najwięcej spokoju będziemy mieli na brzegu południowym i południowo-zachochnim. (2008-08-06 12:01)

skomentuj ten artykuł