Jezioro Rusałka w Poznaniu

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Na terenie Poznania znajduje się aż 150 sztucznych zbiorników wodnych. Rusałka należy do największych (porównywalna z nią jest tylko Malta). Ma 36,7 ha, maksymalnie osiąga głębokość 9 metrów, ale średnio wynosi ona blisko 2 metry. Akwen powstał w 1943 roku, gdy spiętrzono rzekę Bogdankę.

Podobnie jak inne sztuczne zbiorniki, Rusałka pełni zwłaszcza funkcje rekreacyjne. Pogłębia to fakt, że położona jest niedaleko centrum miasta, ale – na szczęście – można tu naprawdę odpocząć, dzięki zielonym, zalesionym terenom wokół (zbiornik zlokalizowany jest w zachodnim klinie zieleni – na Golęcinie). Jest tu nawet – czynny latem - Ośrodek Sportu i Rekreacji, który opiekuje się plażą i kąpieliskiem.

Rusałka należy do wód zarządzanych przez PZW. Z uwagi na położenie zbiornika związek wprowadził zakaz nocnego wędkowania oraz spinningowania.

Jezioro jest bardzo dobre do wędkowania gruntowego, i jak do spławikowego. Można tu złowić bardzo duże ryby, zwłaszcza karpie i leszcze. Poza tym można tu spotkać sandacze, węgorze, liny, amury białe, szczupaki.Jezioro Rusałka w Poznaniu opis łowiska:

Akwen: Zbiornik Rusałka »
GPS: N 52o 25' 37" E 16o 52' 41"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznań »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2022r »)
Regulamin połowu:Nie wolno łowić w nocy !!!
Nie wolno spiningowac !!!
I oczywiście zakaz kłusowania !!!
Noclegi w pobliżu: Poznań - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE ZALEWY, ZALEWY Okręg PZW Poznań

 

3.4
Oceń
(11 głosów)

Jezioro Rusałka w Poznaniu mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

bartasekbartasek
0
w sumie na rusałce miejsc do łowienia nie brak od takich gdzie jest droga co chwile ktoś pyta czy biorą po jakieś zarosla itp. południowy brzeg jest wyłorzony kamieniami (2010-07-07 18:29)

skomentuj ten artykuł