Jezioro Selmęnt Wielki

/ 5 komentarzy

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Opisuję moje sprawdzone łowisko Selment Wielki położone w województwie warmińsko-mazurskim , 3,5 km od miasta Ełk. Ja akurat mieszkam 1km od tego jeziora, i muszę wam powiedzieć że z przyjemnością chodzę tam powędkować, ponieważ są tam niezłe ryby ale też jest tam bardzo cicho i nic mi tam nie przeszkadza.
Selment Wielki jest bardzo dobrze obfitym łowiskiem w szczupaki , więc gdy wybieramy się tam nie można zapomnieć o wędce spinningowej . Sam złapałem tam swojego rekordowego szczupaka o wadze 5,5 kg. Lecz nie tylko takie duże sztuki to szczupaki, są też bardzo duże leszcze, okonie, płocie, sum i liny. Pojawiają się także sandacze które zazwyczaj występują w wschodnio-południowej części jeziora. Sporo także jest węgorza który zazwyczaj żeruje w nocy.
Jezioro te co do czystości miejsc wędkarskich jest dobre, nie ma za dużo brudów , ale jest sporo jak to w jeziorze glonów itp. Powierzchnia tego jeziora jest nawet nawet spora wynosi 1273 ha, a najgłębsze miejsce to około 23 metry, a średnia głębokość jeziora to 7,9 metra. Czytają inne opinie i komentarze na temat jeziora Selment Wielki , że jest tam mało ryby , ponieważ jest tam dużo kłusowników. Nie zgadzam się z tym!. Kiedyś może i tak było lecz teraz te jezioro bardzo dobrze funkcjonuje nie ma na nim żadnych kłusowników i jest dużo ryby. Woda jest czysta i spokojna. Spokojnie można wypływać na środek zbiornika i łapać tam na spławik o wadze nawet 7g. Najbardziej sprawdzającą się metodą połowu jest tam spławik, lecz można także łapać z gruntu na którego można złapać dużego lina i okonia. Jedną jak dla mnie wadą tego jeziora jest to , że jest mało miejsc dla wędkarzy przy brzegu jeziora , ponieważ wszyscy wypływają łódkami na środek. Polecam te jezioro na kilkugodzinne posiedzenie na tym jeziorze , ponieważ można złapać niezłe sztuki. Połamania kija ..

Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl"Jezioro Selmęnt Wielki opis łowiska:

Akwen: Jezioro Selment Wielki »
GPS: N 53o 49' 13" E 22o 28' 35"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Ełk » Gmina: Ełk
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Ełk - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Olsztyn

 

4
Oceń
(5 głosów)

Jezioro Selmęnt Wielki mapa:- opinie i komentarze

kryniofiremankryniofireman
0
Witam wszystkich.Selment Wielki to troszkę porażkaaa!!!! Siedziałem na biwaku 2 tygodnie, gdzie nęcilem rybki, używałem różnyvh metod łowienia, grunt,spławik,woblery,twistery,kopyta,wirowki,wahadłówki,rippery--wszystko na najlepszym sprzęcie,nawet na węgorza. Ludzie tam nie ma ryb.Własna łódka,próbowałem na plecionke na sandacza--piszą,że jest--guzik prawda. Jak by coś było to nawet ślepy drapieżnik by się zaciął. 2 tyg. i nic. ludzie tam nie ma ryb!!!!!!!!!! łowiłem krąpie po 7cm:) (2012-08-02 12:25)
kamsonkamson
0
Kolego szanowny, "Lecz nie tylko takie duże sztuki to szczupaki, są też bardzo duże leszcze, okonie, płocie, sum i liny. Pojawiają się także sandacze które zazwyczaj występują w wschodnio-południowej części jeziora".....Duże też zdarzają się łódki z rybakami co ostatnio niewod ciągneli, duże i wypasione są kormorany co rybki dużo też lubią zjesc.....:) Jezioro było bardzo obfite w rybę - kiedyś, piękny sandacz, leszcz, okon.... teraz to porazka jak wiekszość mazurskich jezior...tyle w temacie (wiem bo tu mieszkam......aczkolwiek ostatnio troszkę jakby lepiej , ale to daaaaaaleko od "dobrze") (2012-09-06 01:13)
fajniusifajniusi
0
Witam, gdyby ktoś wybierał się na selment na łódkę lub inne jezioro w okolicach ełku to proszę o priv. Chętnie się z kimś wybiorę, łódki nie mam,ale może można na spółkę wypożyczyć? (2012-09-25 00:40)
mxdanishmxdanish
0
Witam, małą łódkę wiosłową można pożyczyć na plaży miejskiej w Szeligach. Trzeba jednak dzwonić bo zdaje się że mają tylko dwie i często obie pływają. Co do ryb w Selmencie, pamiętam jak zaraz po zrobieniu karty w '93 św.p. dziadek zabrał mnie moją pierwszą wyprawę 'z papierkiem' i zawiózł mnie na 9m górkę między wyspami. 5h - 16 sandaczy na żywca lub na blachę (nie były to ogromne smoki ale jeden 5,5kg). Dziadek wziął 2 pierwsze na obiad dla rodzinki, a za każdym wypuszczonym mówił 'pamiętaj - za 10-15 lat taką rybę będziesz ze świeczką szukał...' I niestety się sprawdziło. Selment jest pięknym, dużym jeziorem, jednak zanim się fauna odbuduje po masakrze, jaką zgotowali mu na zmianę rybacy z niewodami z kłusownikami, będą musiały upłynąć grube lata. Na razie można połapać drobnego okonia (sporo w granicach 25cm), leszcza (do 1kg) i całkiem przyzwoitej płoci. Moim zdaniem szczupaka jest również znaczna ilość ale w okolicach 50-60cm. Sandacza nie widziałem już dawno (ale tez się za nim nie uganiam). Mimo, iż nie mieszkam juz w Ełku, to często 2 tygodnie wakacji tam spędzam i zawsze odwiedzam Selment. Mimo iż jezioro nie jest tak obfite w rybki to nadal porównując do jeziorek/bajorek z okolic Gdyni można na nim spędzić miło czas nie nudząc się :) (2012-11-12 13:05)
u?ytkownik70798u?ytkownik70798
0
Szanowni koledzy po kiju, na Selmęcie Wielkim wędkowałem w 2011 roku przez tydzień i muszę przyznać, że to był udany pobyt. Co prawda głównie był to bacik przy trzcinach ale złapałem sporo krasnopiór i ładne liny. Wędkowałem rekreacyjnie a wyniki miałem lepsze od niejednych wypraw wędkarskich na inne jeziora. Najprościej powiedzieć, że nie ma ryby, ale tu chodzi o to, żeby ją znaleźć i przechytrzyć. Wypływając na jezioro łódką trudno codziennie wędkować w jednym miejscu natomiast obierając jedną miejscówkę przy trzcinach niedaleko brzegu, nęcimy codziennie w tym samym miejscu i możemy liczyć na naprawdę pięknego lina i płoć. Zapewniam, że to jezioro w takowe obfituje. Ja wędkowałem w miejscowości Mrozy Wielkie. W sierpniu tego roku wybieram się tam ponownie i liczę na okazy linów. Ojciec już mi podnęca miejscówkę od dwóch dni :) (2013-07-29 21:46)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy