Jezioro Czchowskie

/ 6 komentarzy

Jezioro Czchowskie to właściwie zbiornik wyrównawczy dla Jeziora Rożnowskiego . Zapora ma wysokość 19 metrów.
Powierzchnia zalewu wynosi 364 ha, długość 9 km, a szerokość dochodzi do 650 m.

Jezioro otoczone jest lasami i pagórkami.

Po zbiorniku kursuje prom osobowo - samochodowy, który łączy Tropie i Wytrzyszcze. To wielki plus przede wszystkim dla rodzin spędzających czas nad wodą.

Natomiast w gminie Czchów, rzeki, potoki i jezioro obfitują w wiele gatunków ryb, np.: lipienie, brzany, leszcze, świnka, pstrągi potokowe, klenie, sandacze, szczupaki, sumy, wegorze, karpie.
każdy wędkarz znajdzie tutaj coś dla siebie.

Miejsca gdzie ryby dobrze biorą to: pod Basztą w Wytrzyszcze, a także w okolicach promu.
Natomiast koło zapory można upolować dorodne sandacze, węgorze czy leszcze.Jezioro Czchowskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Czchowskie »
GPS: N 49o 48' 22" E 20o 39' 37"
Położenie: Województwo: Małopolskie » Powiat: Brzesko » Gmina: Czchów
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Tarnów » (zobacz porozumienia Okręg PZW Tarnów 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Czchów - meteor
Tagi łowiska: MAŁOPOLSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Tarnów

 

3
Oceń
(9 głosów)

Jezioro Czchowskie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

mackomacko
+1
to sa jakies brednie, albo skopiowany tekst z innej strony, ryb w czchowie nie ma dzieki corocznym (albo i czesciej) "odłowom kontrolnym" PZW. jakies leszcze jest szansa złowic i nic więcej, zadnych wędkarzy na brzegach, pustynia :( nie warto tam łowic, wiec radze omijac to łowisko (2008-10-29 23:24)
JANTAJANTA
0
Macko popioeram w pełni to co napisałeś. Pod pretekstem budowy nadbrzeża w Wytrzyszczce obniżono poziom wody w jeziorze i wyłowili wszystko oprócz uklejek. Jeżeli cokolwiek zostanie przerzucone przez wodę z Jeziora Rożnowskiego, to łapiduch z Tarnowa sieciami już śą na drugi dzień. Reszta co zostanie to w Rożnowie na "garbie" miejscowi z lampkami w nocy wytłuką. Co najgorsze, to to, że nikogo to nie interesuje. Nie pomagają żadne interwencje! Ostatnio zapytałem panów z PSR, co to za zbójeckie prawo pozwala na takie niszczycielskie działania. Usłyszałem odpowiedź, że wolno im ponieważ mają zgodę z PZW. Może przestaniemy płacić składki, to ktoś się w tym kraju obudzi.
Nie wiem co Pani Marta Jakubowska miała na myśli dokładnie rok temu, pisząc takie brednie ponieważ ryb nie ma tam już 12 lat.
pozdrawiam JANTA (2009-01-18 23:50)
krypcikkrypcik
0
Tak, tak było a teraz? - nic lepiej. Przecież to małe jezioro a w zeszłym roku za zgodą PZW wytargali z wody ponad 6 ton karpia i leszcza. Wcześniejsze lata też odławiali. Jeśli chodzi o ten rok 2012 w chwili obecnej przygotowują się do odłowu a jak się słyszy maja zamiar odłowić 3 tony ryby lecz na tym się nie skończy.( Wszystkie rybki przynosi większa woda z Jeziora Rożnowskiego lecz do maja nic nie zostaje bo wszystko siada na poprzeczne wędki. Pytanie co nam w tych wodach zostanie oprócz uklejek. ???? Żałosne - za co my płacimy. Obecnie można siedzieć nad wodą i łowić ryby ale złowić nie ma większych szans no chyba, że jakaś ślepa rybka nie zauważyła sieci i przez przypadek je ominęła to może weźmie więc płaćcie im i zapraszamy do nas nad jezioro na wspaniały wypoczynek i obfity połów. Pozdrawiam. krypcik (2012-04-16 22:23)
Kapi01Kapi01
0
skandal!! po co te odłowy kontrolne? co mają na celu i jaki sens? co dzieje się z tymi rybami? (2012-08-12 20:38)
Kapi01Kapi01
0
skandal!! po co te odłowy kontrolne? co mają na celu i jaki sens? co dzieje się z tymi rybami? (2012-08-12 20:38)
kamczatekkamczatek
0
Część ryb trafia pod postacią zarybienia na stawy i wyrobiska pożwirowe, reszta, wiadomo – pod nóż – na mielone, do paprykarza szczecińskiego i na byczki! Oczywiście nic się nie marnuje. Odpady idą na paszę dla bydła i wspomniane mielone. Cenne gatunkowo ryby tj. sandacz, szczupak i węgorz od razu znajdują konsumentów lub trafiają na stoły restauracji. (2012-11-05 15:43)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy