Jezioro Słone we wsi Chutcze, pow. chełmski.

/ 5 zdjęć


1Jezioro o powierzchni 4.6 ha i głębokości około 8m. położone 1,5 km na południe od wsi Chutcze, malowniczo położone wśród łąk. Oaza spokoju i bardzo czystej wody, niestety bardzo mocno strzeżonej przez przybrzeżny, szeroki pas trzcin i szuwarów. Dno jeziora raczej płaskie zarośnięte roślinnością podwodną i z dużą warstwą mułu, przy brzegu i pomostach głębokość około 2-3 metry,więc należy zachować ostrożność. Właścicielem wody jest ZO PZW Chełm, obowiązuje regulamin RAPR, dodatkowych dopłat nie ma.
Wędkować można z kilku pomostów lub środków pływających, innego dostępu do brzegów (ze względu na trzciny) niestety nie ma. Sporo tu ładnych karpi, szczupaków i okoni, trafia się również piękny lin, oraz śliczne płocie i wzdręgi.
Dojazd- najwygodniej dojechać od zachodniego krańca wsi Chutcze, skręcając zaraz przy znaku końca obszaru zabudowanego na południe w piaszczystą dróżkę. Po przejechaniu około 1,5 km znajdziemy się nad tym jakże uroczym niedużym jeziorkiem.
W czasie wakacji miejscowa młodzież lubi się tam czasem kąpać, poza tym jest to świetne miejsce dla lubiących ciszę i samotność.Jezioro Słone we wsi Chutcze, pow. chełmski. opis łowiska:

Akwen: Jezioro Słone »
GPS: N 51o 18' 16" E 23o 21' 55"
Położenie: Województwo: Lubelskie » Powiat: Chełmski » Gmina: Sawin
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Chełm » (zobacz porozumienia Okręg PZW Chełm 2023r »)
Regulamin połowu:Obowiązuje regulamin PZW.
Noclegi w pobliżu: Urszulin - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Chełm

 

4.2
Oceń
(5 głosów)

Jezioro Słone we wsi Chutcze, pow. chełmski. mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy