Zaloguj się do konta

Jezioro Słone we wsi Chutcze, pow. chełmski.

1Jezioro o powierzchni 4.6 ha i głębokości około 8m. położone 1,5 km na południe od wsi Chutcze, malowniczo położone wśród łąk. Oaza spokoju i bardzo czystej wody, niestety bardzo mocno strzeżonej przez przybrzeżny, szeroki pas trzcin i szuwarów. Dno jeziora raczej płaskie zarośnięte roślinnością podwodną i z dużą warstwą mułu, przy brzegu i pomostach głębokość około 2-3 metry,więc należy zachować ostrożność. Właścicielem wody jest ZO PZW Chełm, obowiązuje regulamin RAPR, dodatkowych dopłat nie ma.
Wędkować można z kilku pomostów lub środków pływających, innego dostępu do brzegów (ze względu na trzciny) niestety nie ma. Sporo tu ładnych karpi, szczupaków i okoni, trafia się również piękny lin, oraz śliczne płocie i wzdręgi.
Dojazd- najwygodniej dojechać od zachodniego krańca wsi Chutcze, skręcając zaraz przy znaku końca obszaru zabudowanego na południe w piaszczystą dróżkę. Po przejechaniu około 1,5 km znajdziemy się nad tym jakże uroczym niedużym jeziorkiem.
W czasie wakacji miejscowa młodzież lubi się tam czasem kąpać, poza tym jest to świetne miejsce dla lubiących ciszę i samotność.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej