Jezioro Strzeszyńskie - Poznań

/ 4 komentarzy

Jezioro Strzeszyńskie najczęściej wybierają Poznaniacy. Ze względu na swoje urokliwe, leśne krajobrazy, które ciągną się wzdłuż całej linii brzegowej o długości 4,5 km. Łowisko położone jest w dolnie Bogdanki, na terenie tzw. zachodniego klinu zieleni stolicy Wielkopolski. Nie wszyscy zapewne wiedzą, że Jezioro Strzeszyńskie, to naturalne polodowcowe jezioro o sporej powierzchni liczącej niemal 35 ha. Głębokość łowiska wynosi 17,8 m (średnio 8,2 m).


Jeziorem opiekuje się okręg poznański Polskiego Związku Wędkarskiego. Wędkarze mają tu prawdziwą ucztę, jezior obfituje bowiem w liczne gatunki ryb, mimo że raczej zaliczane jest do zbiorników typu sielawowego. Regularne zarybienia przynoszą efekt. Oprócz sielawy możemy złowić tu takie gatunki jak: karp, węgorz, leszcz, lin, szczupak, krąp, ukleja, płoć, okoń, sieja, karaś i kiełb.

Dojazd jest bardzo łatwy. Wystarczy kierować się na Poznań, łowisko znajduje się 11 km od centrum miasta. Miejscowych można pytać o Ośrodek Wypoczynkowy Strzeszynek, który znajduje się przy ul. Koszalińskiej.Jezioro Strzeszyńskie - Poznań opis łowiska:

Akwen: Jezioro Strzeszyńskie »
GPS: N 52o 27' 39" E 16o 49' 21"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznań »
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2022r »)
Regulamin połowu:według PZW Poznań
Noclegi w pobliżu: Przeźmierowo - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Poznań

 

3.7
Oceń
(9 głosów)

Jezioro Strzeszyńskie - Poznań mapa:- opinie i komentarze

robinson55robinson55
0

Problemem tego łowiska jest dojazd samochodem,właściciele ośrodka oraz zarząd lasów,pozamykali wszelkie dojazdy do jeziora,przez co nie ma możliwości zwodowania łódki i dowiezienia sprzętu.Pozostawienie samochodu na parkingu przy ul.Koszalińskiej to tylko możliwość ukradzenia pojazdu lub jego zawartości,co niejednokrotnie wędkarzom się zdarzało.Zarząd okręgu nic nie robi aby wędkarzom żyło się lepiej.A MOŻE BY TAK WYBUDOWALI STANICĘ WĘDKARSKĄ.

(2010-05-24 01:22)
mufjarmufjar
0

Zgadzam się z przedmówcą Kiekrz nam zabrali a do strzeszynka nie ma jak się dostać

Coraz bardziej zastanawiam się nad sensem opłacania składek lepiej chyba będzie wykupić jedno jezioro w okolicy Poznania ale z bazą, parkingiem bezpłatnym no i z rybami.

Pozdrawiam serdecznie

 

(2011-04-30 20:59)
wasiela7wasiela7
0
Dokładnie Panowie jest jak mówicie, ale może w końcu PZW się obudzi jak ludzie zaczną odchodzić z kół, i zaczną wybierać pojedyncze akweny. Ryb jest coraz mniej a warunki połowu tragiczne.
(2011-09-12 11:07)
alvaro223alvaro223
0
Witam serdecznie, złowił tam ktoś ostatnio jakieś okazy? Ja staram się tam bywać co weekend ale jakoś nic specjalnego nie złapałem, same maluszki. Pozdrawiam
(2011-09-20 19:23)

skomentuj ten artykuł