Zaloguj się do konta

Jezioro Szeląg Wielki

Jezioro rynnowe o powierzchni 599 ha, długoœci 12,5 km, szerokości do 0,9 km, głębokości maksymalnej 35,5 m, i średniej głębokości 13,5 m. Jezioro bardzo wydłużone, o mała rozwiniętej linii brzegowej i stromo uformowanej ławicy przybrzeżnej. Brzegi urozmaicone, w części bardzo wysokie, miejscami niskie i podmokłe.

W południowej części, do jeziora wpada struga Szelążnica, wypływa z jeziora Szeląg Mały, a przepływając przez Szeląg Wielki kieruje się dalej do Jeziora Pauzeńskiego i dalej do Jeziora Drwęckiego We wschodniej części do Szeląga Wielkiego wpływa drugi ciek - rzeka Taborzanka (przepływa z jezior Tabórz i Gil). Typ dna: piaszczysto - muliste. II Klasa czystości jeziora sprawia że przejrzystość wody wynosi ponad 2 m.


Opis łowiska

 • Akwen: Jezioro Szeląg Wielki
 • GPS: N 53o 43' 41" E 20o 2' 3"
 • Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie Powiat: Ostróda Gmina: Ostróda
 • Właściciel: Łowiska komercyjne
 • Ryby: Leszcz» Sielawa» Szczupak»
 • Regulamin: amatorskiego połowu ryb dla wszystkich wędkujących

  Sezon letni na wędkowanie z brzegu trwa od 1.04.2010r. do 15.12.2010r.
  z łodzi od 1.06.2010 do 15.12.2010r.
  sezon połowów zimowych z brzegu i lodu od 16.12.2010r. do 31.03.2011r.
  Wędkowanie jest dozwolone od świtu do zmierzchu, z lodu także w nocy.
  Zezwala się na wędkowanie z brzegu w porze nocnej na wybranym jeziorze po uiszczeniu dodatkowej opłaty w wysokości równej opłacie za połów dzienny z brzegu na dane jezioro.
  Wykupienie zezwolenia na cały sezon na jedno jezioro licencyjne upoważnia również do wędkowania na wszystkich jeziorach ogólnie udostępnionych Gospodarstwa Rybackiego Ostróda zgodnie z rodzajem zezwolenia.
  Ustala się dobowe limity połowu na wodach gospodarstwa: 10kg ryb ogółem; szczupak-3szt; lin-4szt; węgorz-3szt; sandacz 2szt
  Wymiary ochronne na wodach gospodarstwa: okonia-15cm; karpia-30cm.
  Wykupienie zezwolenia specjalnego na połów ryb w jeziorze Szeląg Mały upoważnia do wędkowania tylko na tym jeziorze, jezioro jest udostępnione do wędkowania w miesiącach VI-IX tylko z brzegu, natomiast z łodzi w lipcu i sierpniu 2010r.
  Wędkowanie na jeziorach Isąg i Łęguty wymaga wykupienia zezwolenia z pieczątką Konserwatora Przyrody i stosowania się do specjalnego regulaminu połowów.
  Młodzież do 16 roku życia może wędkować bezpłatnie pod opieką osoby dorosłej posiadającej zezwolenie. Odłowione ryby muszą się mieścić w limicie połowu opiekuna.
  Młodzieży 16-18 letniej posiadającej kartę wędkarską oraz osobom powyżej 70 roku życia przysługuje 50% zniżki przy wykupie zezwolenia na cały sezon (nie dotyczy połowów nocnych). Zezwolenia ulgowe są do nabycia tylko w siedzibie gospodarstwa.

Mapa

Opinie (4)

Rool

dobry opis jak narazie nie ma konkurencji ;] [2010-05-29 09:52]

Pinki

Dzięki jest to mój pierwszy opis łowiska także proszę o wyrozumiałość. [2010-05-29 22:15]

kubag

Hej, cześć. Jestem początkującym wędkarzem (od paru tygodni) także proszę o wyrozumiałość. Czy na jeziorze szeląg można łowić bez karty wędkarskiej i członkostwa w PZW?? Na stronce jest napisane, że jest to łowisko ogólnie dostępne, co to znaczy?? [2012-10-16 21:07]

lornetka

Polecam wszystkim, którzy lubią ładne widoki i potrafią godzinami wpatrywać się w stojący spławik. Rybę łapią ale nie na wędki. Cisza jest ale tylko jeśli chodzi o brania ryb. Brak kontroli powoduje, że kłusowników jest więcej niż ryb, a z jeziora kradną nawet wodę, np. sprytni właściciele działek w Zwierzewie, którzy pompują wodę do tzw. stawów( kto zezwolił na staw przy linii brzegowej jeziora?), ciekawe co pompują w drugą stronę?!?!?. Generalnie ładne jezioro z dużą ilością pomostów (legalnych?) wędkarskich i super miejscówek ale totalnie zaniedbane w sensie nadzoru. SZKODA!!!!!! [2014-09-22 21:05]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej