Zaloguj się do konta

Jezioro Tabórz

Jezioro Tabórz położone we wsi o tej samej nazwie przy drodze z Ostródy do Łukty. Akwen o powierzchni 81.20ha rozłożonej wśród przepięknych lasach taborskich. Wymiary jeziora maksymalna długość : 1680 m. szerokość : 800 m. długość linii brzegowej : 440 m. i objętości jeziora 3654 tys. m3 sprawiają że jest to świetne jeziorko do nauki połowu sandacza , występującego tu dość licznie. Przy zasiadkach z brzegu czy kładki można liczyć na średniej wielkości sznurówki ( węgorze ) oraz sandała. Bardzo fajny dojazd do plaży pozwala na szybkie zwodowanie łódki i pozostawienie auta przy jeziorze. Obficie zarośnięte o mało rozwiniętej linii brzegowej, łagodnych stokach ławicy przybrzeżnej i dnie piaszczysto-mulistym. Roślinność zanurzona zajmuje znaczną powierzchnię dna, tworząc zwarte łąki podwodne złożone z ramienic i jaska krążkolistnego. Wszystkie te czynniki tworzą korzystne warunki do rozwoju licznego białorybu takiego jak piękne płocie i liczne leszczyki. We wsi Tabórz znajdują się kładki wędkarskie oraz plaża z pomostem , zaś na przeciwległym brzegu we wsi Markuszewo znajduje się ośrodek wczasowy w którym również można znaleźć kilka miejsc i pomostów do wędkowania.

Gospodarstwo Rybackie Ostróda Sp. z o.o. Warlity Wielkie 9 14-100 Ostróda
Kontakt: tel. (089) 646 14 01 tel. (089) 646 14 02
WWW:
Opłaty: Dwie wędki z brzegu 140zł. Dwie wędki z brzegu i łodzi lub spinning z łodzi 170 zł. Zezwolenie zimowe cały sezon 90 zł.

Opis łowiska

 • Akwen: Jezioro Tabórz
 • GPS: N 53o 46' 47" E 20o 2' 4"
 • Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie Powiat: Ostróda Gmina: Łukta
 • Właściciel: Łowisko specjalne
 • Ryby: Leszcz» Węgorz»
 • Regulamin: Regulamin amatorskiego połowu ryb dla wszystkich wędkujących

  Sezon letni na wędkowanie z brzegu trwa od 1.04.2012r. do 15.12.2012r.
  z łodzi od 1.06.2012 do 15.12.2012r.
  sezon połowów zimowych z brzegu i lodu od 16.12.2012r. do 31.03.2013r.
  Wędkowanie jest dozwolone od świtu do zmierzchu, z lodu także w nocy.
  Zezwala się na wędkowanie z brzegu w porze nocnej na wybranym jeziorze po uiszczeniu dodatkowej opłaty w wysokości równej opłacie za połów dzienny z brzegu na dane jezioro.
  Wykupienie zezwolenia na cały sezon na jedno jezioro licencyjne upoważnia również do wędkowania na wszystkich jeziorach ogólnie udostępnionych Gospodarstwa Rybackiego Ostróda zgodnie z rodzajem zezwolenia.
  Ustala się dobowe limity połowu na wodach gospodarstwa: 10kg ryb ogółem; szczupak-3szt; lin-4szt; węgorz-2szt; sandacz 2szt (okres ochronny węgorza od 15 czerwca do 15 lipca)
  Wymiary ochronne na wodach gospodarstwa: okoń-15cm; karp-30cm. pozostałe zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
  Wykupienie zezwolenia specjalnego na połów ryb w jeziorze Szeląg Mały upoważnia do wędkowania tylko na tym jeziorze.Jezioro jest udostępnione do wędkowania w miesiącach VI-IX 2012r z brzegu i z łodzi.
  Wędkowanie na jeziorach Isąg i Łęguty wymaga wykupienia zezwolenia z pieczątką Konserwatora Przyrody i stosowania się do specjalnego regulaminu połowów.
  Młodzież do 14 roku życia może wędkować na jedną wędkę bezpłatnie pod opieką osoby dorosłej posiadającej zezwolenie oraz kartę wędkarską. Odłowione ryby muszą się mieścić w limicie połowu opiekuna.
  Młodzieży do 18-tego roku życia posiadającej kartę wędkarską oraz osobom powyżej 70 roku życia przysługuje 50% zniżki przy wykupie zezwolenia na cały sezon (nie dotyczy połowów nocnych). Zezwolenia ulgowe są do nabycia tylko w siedzibie gospodarstwa.
  Zezwolenie na wedkowanie na jeziorze Rumian upoważnia do wędkowania na rzece Wel od jeziora Rumian do jeziora Zarybinek.
  Zezwolenie jest ważne z kartą wędkarską.
  dodatkowe uprawnienia dla członków OTW (Ostródzkie Towarzystwo Wędkarskie)

  i DTW ( Działdowskie Towarzystwo Wędkarskie)

  Wykupienie zezwolenia na cały zezon na jedno jezioro licencyjne upoważnia do wędkowania na pozostałych jeziorach licencyjnych i ogólnie udostępnionych Gospodarstwa Rybackiego Ostróda zgodnie z rodzajem wykupionego zezwolenia.
  Zezwala się na wędkowanie z łodzi od 1 maja 2012r. bez uiszczenia dodatkowej opłaty na jeziorach: Drwęcke-całe, Jelonek Duży(Ilińsk), Rumian, Szeląg Wielki, Dąbrowa Wielka, Gil Wielki (zgodnie z wykupionym zezwoleniem).
  Zezwala się na wędkowanie całodobowo bez uiszczenia dodatkowej opłaty na jeziorach: Kajkowo i Perskie Lichtajny, Ornowskie, Okrągłe i Jakuba, w nocy- tylko z brzegu.
  Upoważnia się członków OTW i DTW do wędkowania z pod lodu na wszystkich jeziorach Gospodarstwa Rybackiego Ostróda udostępnionych do wędkowania bez względu na rodzaj wykupionego zezwolenia całorocznego z wyjątkiem jeziora Szeląg Mały.
  Wykupienie zezwolenia całorocznego na jezioro licencyjne lub wszystkie ogólnie dostępne upoważnia członków OTW i DTW do wędkowania na jeziorze Szeląg Mały tylko z brzegu w okresie 1.06.2012 - 31.10.2012r. za dopłatą obniżoną o 50%.
  Dobowe limity na jeziorze Kajkowskim: szczupak, sandacz -2szt.łącznie, lin -2szt, karp -2szt, pozostałe gatunki do 5kg. Zakazuje się połowu suma i bolenia. Wymiar ochronny dla okonia -15cm, karpia 30cm.
  Sezon na wędkowanie z brzegu i lodu trwa od 1 kwietnia 2012r. do 31 marca 2013r. z łodzi od 1czerwca 2012 do 15 grudnia 2012r.
  Do korzystania z dodatkowych uprawnień upoważnieni są wyłącznie członkowie OTW i DTW z ważną legitymacją członkowską.

Mapa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.