Jezioro Trzebiń

/ 1 komentarzy / 3 zdjęć


Jezioro Trzebiń położone jest przy trasie z Trzcianki do Człopy lub dojazd inną trasą z Wieleńia do Człopy. Sam dojazd do jeziora jest bardzo dogodny, po minięciu miejscowości o tej samej nazwie co jezioro Trzebiń, jadąc około 500 metrów skręcamy w lewo i jesteśmy nad wodą. Dojazd z trasy Człopa Wieleń oznaczony tabliczką PZW. Możliwość noclegu w Człopie.

Powierzchnia jeziora wynośi 23.86 hektara, długość 1000 metrów, szerokość 300 metrów, długość obrzeża to 2250 metrów, średnia głębokość jeziora wynosi 5.00 m, maksymalnie do 25.00 m.

Jezioro ma kształt wydłużony zbliżony do prostokąta, położenie jeziora jest w kierunku północno - południowym, obrzeża jeziora przechodzą w las liściasty od strony zachodniej i wschodniej, jezioro otoczone jest skarpą. Prawie jest brak roślinności wynurzonej, jedynie roślinność zanurzona występuje w strefie brzegowej porasta górki wodne. Woda bardzo czysta, chyba jedna z najczystszych w okolicy. Od strony Człopy dzika plaża.

Rybostan jeziora Trzebiń jest dosyć bogaty, można tu złowić szczególnie dużego szczupaka i okonia, poza tym występuje tu ładna płoć, lin, karaś, wzdrega i jak mówią miejscowi mieszkancy, też i karp, sum, węgorz i amur. Opodal jeziora jest ładna łąka, na której można rozbić namiot, kładek i mostków jest wiele.


Jezioro Trzebiń opis łowiska:

Akwen: Jezioro Trzebin »
GPS: N 16o 7' 46" E 16o 7' 46"
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Wałcz » Gmina: Człopa
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Piła » (zobacz porozumienia Okręg PZW Piła 2023r »)
Regulamin połowu:Jezioro Trzebiń należy do Polskiego Związku Wedkarskiego ,opłaty jak na wody PZW,obowiązuje regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Piła

 

3.3
Oceń
(3 głosów)

Jezioro Trzebiń mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

notecdmnotecdm
0
Jezioro Trzebiń należy do Okręgu PZW w Pile, a nie jak jest napisane do PZW Szczecin.
(2010-05-12 18:16)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy