Zaloguj się do konta

Jezioro Tuczno

Witam wszystkich wędkarzy, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o Jeziorze Tuczno w gminie Pobiedziska.

Łowisko:
Jezioro Tuczno należy do koła PZW nr 70 Łożyska w Poznaniu. Charakterystyka morfometryczna jeziora nie jest mi znana. Nie wiem jak duże i jak głębokie jest jezioro.(Szacuję, że jezioro ma maksymalnie 7-8m, ale nigdy nie sondowałem tego zbiornika). Dno na pewno jest w dużej części piaszczyste i jest tam brak jakichkolwiek zaczepów. Wielkość można samemu ocenić z map satelitarnych. Dostęp do wody ze stanowisk jest idealny. Woda dosyć długo się wypłyca więc warto mieć ze sobą kalosze. Możliwość dojazdu samochodem istnieje pod samą stanicę (widoczną na mapach Google). Jest tam wyznaczony teren na parking. Drugi "nieoficjalny" parking znajduje się na drodze do stanicy.

Rybostan:
W jeziorze najliczniej występuje karaś i leszcz, następnie płoć, karp, amur, węgorz, okoń, wzdręga i

Doświadczenia:
Z mojego trzyletniego doświadczenia z łowienia na tej wodzie muszę przyznać, że tylko raz udało mi się złowić karpia na czerwone robaki. Nie miałem przy sobie wagi, dlatego nie będę nawet strzelał jaki był ciężki. Wielu wędkarzy łączy metody tradycyjne z nowoczesnymi. Jedni łowią na kulki dipowane w boosterach lub pellet, a drudzy używają najprostszych gruntowych zestawów z białym robakiem na haku. Jezioro jest bardzo chimeryczne. Raz mamy pełno brań, żeby potem do końca zasiadki nic nie złowić. Presja wędkarska jest ogromna. Bardzo dużo ludzi przyjeżdża nad wodę i w weekendy jest problem żeby zaparkować. Rozmawiałem z paroma osobami nad łowiskiem o rybach, które tam pływają i w większości wędkarze są zgodni, że karasia jest tam po prostu pełno. Zbiornik był zarybiany karpiem i często zdarza się, że widać wygrzewające się ryby na zachodnim krańcu jeziora. Tak jak już wspomniałem woda jest naprawdę trudna. Być może bardziej doświadczeni wędkarze znajdą jakiś sposób na przechytrzenie tamtejszych ryb. Mimo wszystko woda jest piękna i na pewno jest to fantastyczne łowisko żeby po prostu wypocząć, zrobić sobie grilla i spędzić miło czas. Z czystym sumieniem mogę polecić to jezioro każdemu wędkarzowi.

Zezwolenia:
Kwestia zezwoleń jest postawiona jasno.
- zezwolenie jednodniowe - 30zł dla osób niezrzeszonych w PZW - zezwolenie jednodniowe
- zezwolenie jednodniowe - 15zł dla osób posiadających opłacone składki PZW na wody nizinne.
Wszystkie specjalne przypadki i wyjątki najlepiej wyjaśnić z osobą, która w danym dniu siedzi w stanicy i wydaje zezwolenia.
Zezwolenia można kupować od godziny 7:00, ale jeśli ktoś przyjedzie wcześniej, a stanica jest zamknięta (ktoś prawdopodobnie jeszcze śpi) to nasze karty wędkarskie wrzucamy do skrzynki na drzwiach i po zakończeniu łowienia rozliczamy się. Moim zdaniem cena zezwolenia jest bardzo atrakcyjna. Za 15zł w okolicy nigdzie nie połowimy, a woda faktycznie ma duży potencjał i na pewno pływają tam konkretne ryby.

Opis łowiska

  • Akwen: Jezioro Tuczno
  • GPS: N 52o 31' 17" E 17o 8' 8"
  • Położenie: Województwo: Wielkopolskie Powiat: Poznański
  • Właściciel: Łowiska komercyjne
  • Ryby: Karaś» Karp» Leszcz»
  • Regulamin: Regulamin PZW
  • Kontakt: Stanica wędkarska przy jeziorze.
    Koło PZW nr 70 Poznań Łożyska

Mapa

Opinie (1)

miecz-gaz

Konkretne czyli Karpie, a jak się zapnie konkretny sum to szykuj narty . [2020-06-28 21:04]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.