Jezioro Ublik Wielki

/ 2 komentarzy

Jezioro Ublik Wielki położone jest w miejscowości Ublik w województwie warmińsko-mazurskim. Miejscowość leży na południowy-wschód od Ełku. Na ryby wybrałem się tam przy okazji długiego, sierpniowego weekendu. Jest ono połączone rowem z jeziorem Ublik Mały i jeziorem Buwełno. Powierzchnia jeziora wynosi ponad 190 ha, maksymalna głębokość dochodzi do 32 m, tuż za pomostem sięga 7-8 m. We wschodniej części jeziora znajdują się trzy duże zatoki. Linia brzegowa jest bardzo rozwinięta, brzegi są miejscami niskie i podmokłe. Ryby, które można tu złowić to przede wszystkim okoń, choć spotkać można również leszcza, szczupaka, węgorza czy płoć.

Na ryby wybrałem się ze swoimi dwiema córkami, ja łowiłem na boczny trok, moje córki wybrały natomiast lekkie zestawy spławikowe - żyłkę 18-stkę i 16-stkę oraz spławiki 3-4-gramowe. Można powiedzieć, że wędkowanie się udało, ponieważ w ciągu 4 godzin wyłowiliśmy 30-40 rybek, głównie płoci i okoni.

Godne polecenia jest również jezioro Ublik Mały, które od południa otaczają lasy, a z pozostałych stron pola I łąki. Uwaga - brzegi są strome! Rybostan niewiele różni się od tego w jeziorze Ublik Wielki – również dominuje okoń, leszcz, płoć, węgorz, szczupak, złowić można także sieję.

Dla tych, którzy wybierają się tam na kilka dni polecam miejscowy Hotel-Park Ublik - przepiękny ośrodek wypoczynkowy, położony tuż nad jeziorem. W cenę zakwaterowania wliczone są posiłki (śniadania i obiadokolacje), wieczorny grill, łódki, kajaki, rowery wodne, plac zabaw dla dzieci, leżaki itd. Cały teren jest ogrodzony, parking strzeżony, a cena naprawdę nie wygórowana.

To bardzo ciche i spokojne miejsce. Polecam!Jezioro Ublik Wielki opis łowiska:

Akwen: Jezioro Buwełno »
GPS: N 53o 53' 59" E 21o 52' 23"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Giżycki » Gmina: Miłki
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Ublik - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Olsztyn

 

3.7
Oceń
(19 głosów)

Jezioro Ublik Wielki mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

sonarro1sonarro1
0
Bardzo fajne miejsce nie tylko na rybki, ale i do innej rekreacji. Pozdrawiam wszystkich. (2012-01-24 20:11)
borsuchiborsuchi
0
Wybieram się nad jezioro Ublik Wielki do Konopek również Wielkich :) pod koniec lipca - czego się się spodziewać, na co się nastawić, jak wygląda dno, czy jest mocno zarośnięte? Może ktoś był niedawno, może ktoś ma mapę batymetryczną ? Z góry dziękuję za pomoc (2023-06-02 07:31)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy