Jezioro Wielkie Cekcyńskie

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Jezioro Wielkie Cekcyńskie jest jeziorem rynnowym o długości ok. 4-5km, o powierzchni ok. 120 ha. Średnia głębokość jeziora wynosi ok. 10m, natomiast w najgłębszych miejscach dochodzi do 28m. Od strony północnej w miejscowości Cekcyn znajduje się gminna plaża z kąpieliskiem, gdzie znajduje się pomost. Jest to świetne miejsce na łowienie płoci, uklei, oraz okonia. Ponadto nad jeziorem znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego (niedaleko plaży) również z dużym pomostem, gdzie poza sezonem turystycznym możemy wykorzystać na wygodne wędkowanie. Południowa część jeziora jest otoczona lasami. Po wschodniej stronie znajduje się kilka gospodarstw agroturystycznych, które w swojej ofercie posiadają dojście do jeziora, wraz z własnym pomostem.

Linia brzegowa jest zróżnicowana. Piaszczysty brzeg przeplata się z pasami trzcin. Gdzieniegdzie możemy natrafić na kaczeńce. Wokół całego jeziora znajdziemy kilkadziesiąt wygodnych miejsc do połowu ryb. Niezależnie czy jest to pomost czy miejscówka na brzegu jeziora.
Całe jezioro można objechać dookoła samochodem. Oznacza to że nie będziemy mieli trudności z dotarciem w nasze wypatrzone miejsce wędkowania. Wyjazd najlepiej rozpocząć z miejscowości Cekcyn. Na miejscu możemy zakupić zezwolenie na wędkowanie. W pobliskim sklepie ogólnospożywczym jest również stoisko wędkarskie gdzie możemy dokupić brakujące drobiazgi sprzętowe.

'Materiał zgłoszony na konkurs wedkuje.pl'


Jezioro Wielkie Cekcyńskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Cekcyńskie Wielkie »
GPS: N 53o 34' 4" E 17o 59' 37"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Tuchola » Gmina: Cekcyn
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Gospodarz jeziora wprowadza następujące ograniczenia (niektóre pokrywają się z regulaminem PZW):
- wolno łowić wszystkie gatunki ryb od wschodu do zachodu słońca wg wskazań kalendarza, z następującymi ograniczeniami:
1. węgorz 2 szt.
2. sieja, boleń, sum, sandacz, szczupak 4 szt. Łącznie
3. karp, lin 4 szt. Łącznie
4. jaź, kleń, świnka, leszcz 10 szt. Łącznie
5. łączna ilość w/w ryb do 10 szt.
6. łączna ilość innych gatunków do 5 kg.
7. wymiar ochronny węgorza 50 cm
8. wymiar ochronny płoci 15 cm
9. wymiar ochronny okonia 20 cm
- pozostałe przepisy reguluje regulamin PZW.
Opłaty sezonowe na rok 2010 (od 1.04.2010 do 30.11.2010) na dane łowisko (składka normalna):
2 wędki z brzegu 70 zł
Spinning lub 2 wędki z łodzi 180zł
Spinning z łodzi 320 zł
Ponadto jest możliwość wykupienia zezwolenia na krótszy okres.
Noclegi w pobliżu: Cekcyn - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA

 

4.3
Oceń
(13 głosów)

Jezioro Wielkie Cekcyńskie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację

Wedkuje.pl poleca 

- opinie i komentarze

halski021halski021
0
Fajne jezioro! Ryb sporo , mimo , że pod zarządem PG R-yb , ale miejscowi rybacy dbają o nie . Czytałem wypowiedzi , że z rybą słabo , ale pisał to ktoś , kto chyba nie ma pojęcia o wędkowaniu w dużych jeziorach i myśli , że rybki biorą jak na kilkuhektarowej komercji . Mało doświadczeni łowią na pomostach piękne ukleje(18 - 20 cm) , oraz fajne płotki i krąpie . Wyżeracze mają na rozkładzie rekordowe szczupaki , okonie , leszcze i liny . Łowią też duże tołpygi , ale tym się nie chwalą , bo wiadomo , co dzieje się z wypracowanymi miejscówkami , jak informacja o złowieniu okazu dotrze do ogółu wędkarzy . Bywam nad tym jeziorem od kilkunastu lat w wakacje i jest to jedno z bardziej zasobnych w rybę jezior jakie znam . (2015-07-24 17:01)
halski021halski021
0
Informacja na temat stoiska wędkarskiego już nieaktualna , stoisko zlikwidowano , gdy otworzono sklepik wędkarski w Cekcynie , w którym można zaopatrzyć się w podstawowe akcesoria i białe , oraz czerwone robaki . Świetne zaopatrzenie wędkarskie jest w kilku sklepach wędkarskich w Tucholi oddalonej o 8 km od Cekcyna . (2015-07-24 17:14)

skomentuj ten artykuł