Jezioro Wildno

/ 6 komentarzy

Urocze, nieduże jezioro, na ktróre warto się wybrać po węgorza. Z opowieści okolicznych wędkarzy wynika, że jest ich tam sporo. Samo jezioro jest dość płytkie, dużą jego część porastają łąki moczarki, które utrudniają operowanie przynętami spinningowymi. Brzegi w większości zarośnięte trzciną co utrudnia dostęp i często można mieć problemy ze znalezieniem wolnego miejsca na rozłożenie zestawów. Dno - ciemne, muliste, miejscami na wypłyceniach piaszczyste. Białej ryby dużo - można nastawiać się na spławik lub grunt. Krążą legendy o tutejszych karpiach. Na jeziorze często odbywają się zawody wędkarskie okolicznych kół PZW. Warto zabrać ze sobą ponton lub łódkę, po wodzie nikt nie pływa - przy brzegu widziałem tylko resztki zatopionych pychówek, a więc można obłowić miejsca w których dawno nikt nie łowił.

Dojazd dość prosty dojeżdżając krajową 10tką do miejscowości Lipno kierujemy się na światłach na Rypin (droga 557). Następnie po przejechaniu przejazdu kolejowego (ok. 100 m od skrzyżowania) odbijamy z drogi na Rypin w lewo na Jastrzębie. Tą drogą jedziemy cały czas prosto po ok. 6km droga się kończy - tam należy skręcić w lewo, jezioro jest zaraz po lewej stornie za lasem. Samochód można zaparkować przy drodze i zejść ścieżką nad jezioro.Jezioro Wildno opis łowiska:

Akwen: Jezioro Wildno »
GPS: N 52o 56' 57" E 19o 12' 54"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Lipno » Gmina: Chrostkowo
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Mazowiecki » (zobacz porozumienia Okręg PZW Mazowiecki 2023r »)
Regulamin połowu:RAPR
Noclegi w pobliżu: Lipno - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Mazowiecki

 

4
Oceń
(21 głosów)

Jezioro Wildno mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

pieczara123pieczara123
0
Na tym jeziorku i na drugim jakie znajduje się po drugiej stronie ulicy rozpoczynałem swoją przygodę z wędką. Jako 5-6 latek śmigałem ze swoim Tatą rowerkami 10 km żeby rozłożyć wędki na tym łowisku. To była wyprawa cały tydzień czekałem na sobotę, żeby tu przyjechać. Przeważnie bawiliśmy się z małymi płotkami i krąpikami, ale trafił się porządny karaś lub leszcz. Jednej wczesnej wiosny (lub późnej zimy) zaraz po roztopach spotkałem na brzegu sporo dużych szczupaków widocznie się podusiły sam nigdy większego okazu nie złowiłem. Jeziorko jest naprawdę super. Cisza spokój, dookoła las. Jeżeli tylko mogę dodać to te kilometry z Lipna jest około 12 nie 6. Takie sprostowanie żeby wędkarze mieli łatwiej dojechać .Pozdrawiam . (2009-10-21 22:16)
michalek13111michalek13111
0

Wie ktos moze cos o szczupaku i miejscowkach niedaleko Płocka-Gostynina-Włoclawka?

(2010-05-30 22:25)
krulik73krulik73
0
Odwiedziłem to jeziorko ostatnio parę razy . Bardzo mi się podoba ale koło z Lipna choć organizuje tam zawody nie za bardzo sie nim opiekuje . Brzegi zarośnięte przez duży stan wody ,jeden rozlatujący się pomost i parę miejscówek, nieraz nie ma się gdzie zasadzić.Dominująca ryba to oczywiście płoć i leszcz ,zdarza się lin.Z opowieści stałych bywalców słyszałem o kilkunasto - kilogramowych karpiach.
(2010-07-07 19:13)
bolekrbolekr
0
Czy na tej wodzie są Amury? (2014-06-26 14:21)
radenavanradenavan
0
ryby dużej nie ma (2015-01-23 21:57)
Mariusz1582Mariusz1582
0
Dziś pierwszy raz wędkowałem na tym zbiorniku,powiem szczerze rewelacji nie ma,brania nie zaczęste, tylko drobnica, wzdręgi oraz 2 okonki. Zbiornik czysty przeważapodłożekamiennożwirowe, okolica czysta oraz ładna, w wodzie kaczeńce oraz dzikie kaczki. Z opowieści miejscowego wędkarzausłyszałem, żew jeziorku są większe osobniki, Lina, Karpia,Suma, alenie są to jużilościjak kilka lat temu, Szczupakpraktyczniewyłowiony. Jeżeli macie inne doświadczenia z tym zbiornikiem prosze o komentarze. pzdr. Mariusz (2018-08-19 16:14)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy