Jezioro Wycztok (Wysoka)

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć


Wycztok (nazywane także Wysoka) – jezioro przepływowe o powierzchni: 54,9 ha, maksymalna głębokość : 6 m, średnia głębokość : 1,9 m, wysokość lustra: 191,7 m n.p.m. Położone na Pojezierzu Kaszubskim w powiecie wejherowskim (województwo pomorskie). Wycztok jest jeziorem polodowcowym w kształcie rynny. Jezioro nie należy do głębokich, aczkolwiek znajdzie się miejsce dogodne dla karpiarzy. Prócz ryby białej, dominującej w zbiorniku: płoci, krapia, leszcza a i nawet lina, mamy możliwość powalczenia z "garbusami", szczupakami jak i węgorzami. Z jeziora wypływa rzeka Gościcina.


Dominujące gatunki ryb:
Dużo: płoć, karp, leszcz, szczupak, okoń
Średnio: lin, wzdręga, krąp, węgorz
Mało: karaś, sandacz

Warunki wędkowania: z brzegu, z łodzi, w nocy
Preferowane metody połowu: spinning, spławik, z gruntu

Jezioro służy głównie rekreacji mieszkańców pobliskiego Trójmiasta.Jezioro Wycztok (Wysoka) opis łowiska:

Akwen: Jezioro Wysoka »
GPS: N 54o 27' 9" E 18o 15' 2"
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Wejherowo » Gmina: Szemud
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gdańsk » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gdańsk 2023r »)
Noclegi w pobliżu: Chwaszczyno - meteor
Tagi łowiska: POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Gdańsk

 

4.3
Oceń
(8 głosów)

Jezioro Wycztok (Wysoka) mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

tomek0012tomek0012
0
klk (2011-12-05 18:40)
karimankariman
0
Jezioro to jest niezbyt głębokie, lecz ryba tam jest wiele osub się skarży lecz dobre przygotowanie i typowo wędkarskie zachowanie jest tam istotne żeby dojżeć jakiekolwiek efekty (2011-12-05 19:17)
tomek0012tomek0012
0

Jezioro nie jest zagłembokie ale pięknie położone.W opisie jeziora nie jest podane ale węgorz tesz jest,łowie od kilku lat i nigdy nie narzekam na to jezioro.

(2011-12-07 13:26)
jun73jun73
0
Trudne ,a zarazem malownicze łowisko,(wymaga cierpliwości :) ),przed laty było tam więcej ryby zwłaszcza lina i dużego leszcza oraz węgorza.Zgadzam się,co do występowania tam karpia ,szczupaka też tam nie brakuje zwłaszcza rocznika 40cm he he (dlatego trzeba jeszcze poczekać minimum sezon zanim te "okazy"nie dorosną do wymiaru i miana szczupaka.Co do płoci myślę tu o takich powyżej 20cm dawno nie widziałem u wędkarzy,ale płoteczki karłowate nękają zwłaszcza zwolenników łowienia na grunt,oczywiście zakładając większy haczyk pozbywamy się problemu.Jest dużo miejsc z dnem piaskowym gdzie można się pokusić o leszcza,w tym sezonie rocznik 35-40cm był najczęstszym gościem u kolegów wędkarzy.Oczywiście występuje tutaj lin i to dość ładny, ma swoje miejsca szczególnie w płytkich zatoczkach pokrytych nenufarami,miejsca te mają około 60cm do 80cm głębokości,lecz o metodzie gruntowej można tam zapomnieć ponieważ dno jest muliste ,pozostaje spławik i cierpliwość ,a sukces sam przypłynie :) .Co do węgorza to 3 lata temu była tam przyducha,zebraliśmy około 4 dużych 120 litrowych worków martwej tej ryby.Były to okazy po około 80cm i grube ,żadnego ołówka.Od tego czasu nie słyszałem i nie widziałem aby ktoś złapał węgorza ,także kolego "Tomek 0012"chciałbym abyś przybliżył informacji na temat tego gatunku w tym akwenie.Jestem nad tym zbiornikiem od kwietnia do późnej jesieni, latem niemal codziennie któryś z moich przyjaciół wędkarzy spędza tam czas aby się"relaksować" z kijami w wodzie.Polecam mimo wszystko ten zbiornik ,ma on swoje uroki zwłaszcza o świcie kiedy wszystko wstaje do życia ,a żurawie które zamieszkują te jezioro budzą "śpiących"wędkarzy :) po nocnych łowach ze snu.Najlepsze wyniki co do karpia to godzina 3 nad ranem lub późne popołudnie, koledzy karpiarze myślę ,że potwierdzą tą informacje ,szczupak dobrze bierze wieczorem tego 9kg wyciągnołem z synem około 19 z minutami .Pozdrawiam i zapraszam . (2012-09-30 17:19)
literixliterix
0
Interesuje mnie takie miejsce aby swobodnie połowić z brzegu na spławik białą rybę a jednocześnie móc posiedzieć z dzieciakiem i nikomu nie przeszkadzać, jak to wygląda na tym jeziorze?? Druga sprawa to opłaty, czy można uiszczać przez internet i jak to później wygląda przy kontroli.Jaka sytuacja jest z limitami. Czy wymagana jest karta wędkarska bo posiadam oczywiście bezterminową ale z innego regionu Polski i jeszcze ze starym adresem :) (2015-09-04 17:02)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy