Jezioro Wysoka

/ 3 komentarzy

Wysoka, jest w/g mnie jednym z piękniejszych łowisk udostępnionych do łowienia w ramach członkostwa w Polskim Związku Wędkarskim w najbliższym sąsiedztwie Trójmiasta. Jezioro niegdyś było istnym "El Dorado" szczególnie dla początkujących wędkarzy, którzy biegali latem już od wczesnego ranka z 5 metrowym "batem" łowiąc przy zaroślach na ciasto czy kukurydzę dosyć przyzwoite płocie. Ja sam także uczyłem się wędkowania na tej wodzie, stąd mam ogromny sentyment do tego miejsca. Jezioro nie należy do głębokich, aczkolwiek znajdzie się miejsce dogodne dla karpiarzy. Na chwilę obecną widać dość znaczne minusy ogromnej presji wędkarskiej (ryb mniej, śmieci więcej) co przekłada się na atrakcyjność łowiska. Nie mniej jednak warto ten akwen zwiedzić. Prócz ryby białej, dominującej w zbiorniku: płoci, krapia, leszcza a i nawet lina, mamy możliwość powalczenia z "garbusami", szczupakami (choć wymiarowe zdarzają się niezbyt często) jak i węgorzami (nocka z rosówami). Ja osobiście preferuję metodę gruntową, na zestaw dzikunów potrafią połakomić się leszcze, zdecydowanie grubsze od żyletek POLSILVER :) Zawodowcy i fachowcy od spinningu upolują garbusa jak i szczupaka. Tylko jak wspomniałem, wymiarowe nie zdarzają się zbyt często. Kiedyś dobrze brały szczupaki na żywca (karaś, płotka), lecz od dłuższego już czasu nie spotkałem się z tą metodą połowu na tym jeziorze. Zapewne padnie pytanie czy wogóle warto. Ja uważam, że warto. Nawet wracając "o kiju" nie mam żalu, gdyż świeżość powietrza jakiego można się tam nałykać powoduje, że troski dnia codziennego momentalnie odchodzą w niepamięć. Plus do tego najwspanialsze widoki kaszub i to tylko 25 km od Gdyni... Aha, byłbym zapomniał, minusy: tu niestety są domki letniskowe i trzeba się liczyć z wrogim nastawieniem "letników" i psami pozostawionymi "samopas". Ale receptą na tę chorobę są nieprzeciekające wodery i spacer niemalże po pas w wodzie. :)Jezioro Wysoka opis łowiska:

Akwen: Jezioro Wysoka »
GPS: N 54o 27' 6" E 18o 14' 48"
Położenie: Województwo: Pomorskie » Powiat: Wejherowo » Gmina: Szemud
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Gdańsk » (zobacz porozumienia Okręg PZW Gdańsk 2023r »)
Regulamin połowu:Obowiązuje aktualny regulamin amatorskiego połowu ryb Polskiego Związku Wędkarskiego, okręg Gdański (akwen PZW)
Noclegi w pobliżu: Chwaszczyno - meteor
Tagi łowiska: POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Gdańsk

 

4.2
Oceń
(33 głosów)

Jezioro Wysoka mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

krzysztofx2krzysztofx2
0

Natomiast właściciele domków jak widzą zostawiony bałagan,śmieci,butelki,resztki patroszonych ryb to mają takie samo zdanie o wędkarzach co oni o letnikach. A więc więcej pokory i aby to jezioro służyło wszystkim.

(2010-05-09 07:44)
MichalPZWGdanskMichalPZWGdansk
0
Ogółem całkiem fajne miejsce, byłem tam ostatnio z batem, ale ryby słabo brały, łowiłem na czerwone robaki i tylko okoń i jazgarz.Może to wina zanęty Trapera, bo obok panowie wyciągali spore płotki.Ogółem nie jest źle, ale ja wolę jechać na Okuniewo. ;) (2012-05-06 15:47)
kaaczor1kaaczor1
0
czasami usiądę i czytam forum na temat jezior, czy sa ryby czy nie czy warto opłacać kartę na ten rok. i sam doświadczyłem że nikt wam nie napisze że tu są takie ryby bo ludzie się nie wiem czego boją że ktoś zajmie miejsce hehehe bzdura że ryby wam wyłowi ..... prawda jest taka jak sam nie sprawdzisz to sie nie dowiesz, osobiście nie czytam opinij na forum tylko staram się dowiedzieć jakiegokolwiek tematu danej wody w sklepach wędkarskich, polecam a najlepiej sprawdza się jak sam pojadę nad dane jezioro i sprawdzę ale niema mowy o jednym wypadzie, wyjazdów na jedno jezioro jest kilka a nawet kilkanaście, robienie notatek i sam wiem gdzie na pomorzu są ryby i jakie :-) oczywiście nie zawsze mam czas na ale nie radzę skreślać wody po jednym lub drugim wypadzie, każda woda coś ukrywa i czasami są to naprawdę spore okazy :-) połamania panowie i nie poddawajcie się na jednym wypadzie (2016-04-14 20:30)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy