Jezioro Zagłębocze, Pojezierze Łęczyńsko Włodawskie.

/ 2 zdjęć


Jezioro Zagłębocze jest łowiskiem Licencyjnym ZO PZW Lublin i zaliczane do jednych z czystszych jezior (II klasa czystości) w regionie Lubelskim. Akwen usytuowany jest w gminie Ludwin, na terenie otuliny Poleskiego Parku Narodowego. Dojazd z dwóch największych miast: Łęczna drogą nr 820 - 23km, Ostrów Lubelski – 17 km. Akwen posadowiony w trójkącie wiosek: Lejno, Jagodno, Zamłyniec. Jest typowym jeziorem mezotroficznym zaliczanym do najgłębszych wód z pośród jezior w rejonie Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego o powierzchni 59ha i średniej głębokość 7,3m (głębokość maksymalna 23,3m).

Wody jeziora są ze wszystkich stron osłonięte drzewostanem: z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego są to między innymi takie drzewa jak olszyny, brzozy z pozostałych typowy las sosnowy. Od północno-wschodniego brzegu jeziora znajdziemy piaszczyste plaże, dno raczej twarde i piaszczyste z lejkowatym ukształtowaniem misy o łagodno-stromym nachyleniu zboczy pozwalającym do uprawiania wielu form turystyki wodnej. Pozostała część brzegowa to między innymi dobre zasiadki dla wędkarzy. W ostatnich latach przemian ustrojowych jezioro praktycznie pozostawiono same sobie bez jakiej kol wiek opieki. Niedługo trzeba było czekać aby stwierdzić że rybostan żyjący w tym jeziorze jest mocno przetrzebiony przez kłusownictwo. Od końca 2010r. oficjalnym opiekunem łowiska jest Klub Spinningowo - Muchowy „TEST”, któremu powierzono na akwenie odbudowę populacji ryb z rodziny drapieżnych.

Na haczyku podczas wypadów z kijkiem możemy spodziewać się obecnie takich rybek jak: sum, szczupak, okoń, węgorz, wzdręga, sum karłowaty, karaś srebrzysty, lin, nieduży leszcz.

Cena wykupienia licencji na okres:
roczna, 14- dniowa, 3- dniowa , 1- dniowa
połów z brzegu 75.- 40.- 15.- 10.-
połów z brzegu i łodzi 160.- 70.- 25.- 15.-

Punkty sprzedaży licencji:
1. ZO PZW- Lublin, ul. Nałkowskich 105
2. Ośrodek Wypoczynkowy SGS "SCh" nad jez. ZagłęboczeJezioro Zagłębocze, Pojezierze Łęczyńsko Włodawskie. opis łowiska:

Akwen: Jezioro Zagłębocze »
GPS: N 51o 25' 50" E 23o 1' 24"
Położenie: Województwo: Lubelskie » Powiat: Łęczna » Gmina: Ludwin
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Lublin » (zobacz porozumienia Okręg PZW Lublin 2022r »)
Regulamin połowu:Obostrzenia:
Uprawnionymi do amatorskiego połowu ryb w jeziorze Zagłębocze, są osoby, które wykupiły imienną licencję uprawniającą do wędkowania. Połów ryb ze środków pływających dozwolony jest w okresie od 1 maja, w porze: 30 min. przed wschodem słońca - 30 min. i po zachodzie słońca.

Wymiary ochronne, okresy ochronne, limity połowu:
W obrębie łowiska „Jezioro Zagłębocze” połów dozwolony zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW z obowiązującym wymiarem następujących gatunków ryb:
- lin - 30 cm
- okoń - 25 cm
- troć(pstrąg) - 50 cm
- sum - 100 cm
- szczupak - 60 cm,
- wzdręga - 20 cm
Uprawniony do połowu może zatrzymać ze złowionych w okresie jednej doby ryb, następującą ich ilość:
- troć (pstrąg) – 1 szt.
- sum - 1 szt.
- szczupak - 1 szt.
- węgorz- 1 szt.
- lin- 2 szt.
- okoń- 5 szt.
Pozostałe gatunki – zgodnie z ilością określoną w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb PZW. Limit nie obejmuje sumika karłowatego i karasia srebrzystego, przy czym zabronione jest wypuszczanie do jeziora złowionych ryb tych gatunków.
Noclegi w pobliżu: Krasne - meteor
Tagi łowiska: LUBELSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Lublin

 

4
Oceń
(4 głosów)

Jezioro Zagłębocze, Pojezierze Łęczyńsko Włodawskie. mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy