Zaloguj się do konta

Jezioro Średzkie

Jezioro Średzkie znajduje się ok. 30 km od Poznania w miejscowości Środa Wielkopolska. Zbiornik jest zalewem powstałym na małej rzece Moskawie. Północna część jest płytsza 0,5-2,5 metra i jest okresie letnim bogato porośnięta roślinnością pływającą, w części południowej głębokość sięga miejscami 8 metrów i kończy zbiornik tamą od której w odległości do 50 m nie wolno łowić zgodnie z RAPR.

Nad jeziorem jest kilka parkingów pozwalających zaparkować samochód bezpośrednio przy łowisku, do którego dodatkowo ułatwi dotarcie asfaltowa ścieżka pieszo-rowerowa okalająca cały zbiornik (ok. 5,5 km ). Nad jeziorem znajdziemy pełną infrastrukturę, kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu pływającego, restaurację, toalety, siłownie zewnętrzną, miejsce na ognisko, boisko do siatkówki i plac zabaw dla dzieci.

Jezioro jest niemal w całości dostępne do łowienia z brzegu, nie brakuje kładek, pomostów i przecinek w trzcinowiskach. Nie jest prowadzona gospodarka rybacka, dzięki czemu zbiornik obfituje w bogate pogłowie białej ryby i drapieżników.

Opiekunem łowiska jest Koło nr 130 Środa Wielkopolska
Facebook: Koło nr 130 Środa - Miasto

Opis łowiska

  • Akwen: Zbiornik Średzkie
  • GPS: N 52o 14' 12" E 17o 17' 26"
  • Położenie: Województwo: Wielkopolskie
  • Właściciel: Okręgi / Woda PZW
  • Ryby: Karp» Lin» Sandacz»
  • Regulamin: Zgodnie z Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb
    Dozwolone łowienie tylko z brzegu. Dopuszczone jest wywożenie zanęt i przynęt.

Mapa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej