Jezioro Kiełczynek

/ 3 komentarzy / 8 zdjęć


Łowisko,które chcę Wam opisać jest to małe jeziorko 3,5 ha, leży w miejscowości Kiełczynek koło Książa Wlkp.w woj.Wielkopolskim.
Aby do niego dojechać należy w Kiełczynku skręcić w lewo ( jadąc od strony Książa Wlkp.)a następnie należy jechać, drogą asfaltową, tak jak droga prowadzi,by na końcu już drogą gruntową dojechać nad same jezioro.W sumie ten odcinek drogi pokonamy w dziesięć minut.
Jezioro jest w kształcie koła,z każdej ze stron porasta gęsto trzcina,lecz stanowiska wędkarskie,są odsłonięte,przy brzegu,po jednej stronie są przycumowane łódki okolicznych wędkarzy.
W jeziorku tym,mimo swych małych rozmiarów licznie występują takie gatunki ryb jak leszcz,krąp,a także i karp.
Doceniają to wędkarze przyjeżdżający tutaj,a z rejestracji samochodowych,można łatwo odczytać,że to jezioro przyciąga nie tylko miejscowych ,ale i takich którzy musieli pokonać z 50 km żeby tu dotrzeć.
Jednakże,z doświadczenia wiem,że aby odnieść sukces na tym łowisku należy,skrzętnie podpatrzeć miejscowych i popytać się na co łowią, i jaką metodą.Ryby na tym łowisku mają swoje przyzwyczajenia,i swoje rewiry które należy poznać.
Jeśli ktoś,chce wyholować naprawdę ładne okazy,polecam porę nocną.Jezioro Kiełczynek opis łowiska:

Akwen: Jezioro Kiełczynek »
GPS: N 52o 4' 6" E 17o 12' 42"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Śrem » Gmina: Książ Wielkopolski
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Poznań » (zobacz porozumienia Okręg PZW Poznań 2022r »)
Regulamin połowu:Regulamin PZW
Noclegi w pobliżu: Zaniemyśl - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Poznań

 

3
Oceń
(33 głosów)

Jezioro Kiełczynek mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

pitos76pitos76
0
spedzilem nad tym jeziorkiem caly lykend porazka ,szok,opis lowiska super tylko kiedy to bylo pisane stare polamane pomosty,przy kilku tylko lodzie miejscowych,lowilem z plazy tak to miejsce nazywaja miejscowi spotkalem ich dwoch super koledzy karpiarze z ksaza wlkp.pozdrawiam ich serdecznie natomiast zero bran caly dzien a jeszcze gorsza noc nie polecam tego lowiska nikomu bez lodzi do wywozu przynety porazka piotr z poznania (2012-07-02 20:01)
mariojarmariojar
0
łowisko świetne ale ostatnie dwa zatrucia przez miejscowy zakład jakąś chemią zniszczyło to łowisko na kilka lat złowiłem tam moje największe karasie 40,42 44cm o godz 3,30-4,30 ale to były inne czasy (6 lat temu)
(2013-05-17 23:24)
mariojarmariojar
0
w 2012 było zatrucie nie dziwie się że nic nie złapałeś wisiała kartka długi czas panowie czytać a nie od razu narzekać (2013-05-17 23:28)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy