Jezioro Owieczkowo

/ 4 komentarzy

Jezioro Owieczkowo położone jest około 4 km od Golubia-Dobrzynia na trasie 534 w stronę Wąbrzeżna. Powierzchnia jego wynosi 26,4ha. Położone zaraz przy drodze,gdzie bez problemu można zjechać i pozostawić samochód. Bardzo dużo miejsc do połowu jak i pomostów malowniczo położonych i utrzymanych w czystości.

Dominujące ryby to leszcz, lin, karp, płoć, sandacz, szczupak. Generalnie idealne dla tych, którzy nastawiają się na sandacza. Od kilku lat jezioro jest zarybiane przez miejscowe koło właśnie tym gatunkiem. Nie ma tam wielkich okazów, ale takie o wadze 2-3 kg zdarzają się często.Jezioro Owieczkowo opis łowiska:

Akwen: Jezioro Owieczkowo »
GPS: N 53o 8' 35" E 19o 2' 0"
Położenie: Województwo: Kujawsko-Pomorskie » Powiat: Golubsko-Dobrzyński » Gmina: Golub
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Toruń » (zobacz porozumienia Okręg PZW Toruń 2023r »)
Regulamin połowu:Okręg PZW Toruń,możliwość połowu z łódki
Noclegi w pobliżu: Golub-Dobrzyń - meteor
Tagi łowiska: KUJAWSKO-POMORSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Toruń

 

4.2
Oceń
(13 głosów)

Jezioro Owieczkowo mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

PandaAuPandaAu
0
:) (2011-02-13 20:36)
przemxprzemx
0
Byłem w sobotę nad tym jeziorem po raz pierwszy. Bardzo fajny dojazd, można zostawić samochód bez problemów i obaw, że ktoś ci uderzy. Liczba pomostów - mała, większość takich że trzeba mieć wysokie wodery albo łódkę żeby do nich dopłynąć. Wędkowałem od 12 do 21 - efekt 12 krąpi dłoniaków oraz 6 płotek małych. Widać, że leszcze oraz krąpie w wersji rozmiarowo dłoniaki przeważają w tym zbiorniku. Mimo prób nie udało mi się złapać nawet małego lina, choć bomblowało przy nęconym miejscu, żaden nie skusił się na kukurydzę. Krąpiki złowione na mady.

PS.  Masa małych okoni wielkości palca, które zjadają;d mniejsze, często się tym dusząc i umierając. Uwaga też tym samym do wędkarzy - jeśli założysz czerwonego robaka to masz małego okonia na bank już na haczyku;p i też trzeba uważać przy rozplątywaniu zestawu, gdy zestaw masz w wodzie przy pomoście - atakują okonie max 5 cm;p. Wyjazd uważam za udany, następnym razem przygotuję się bardziej na leszcze.

Uprzedzając pytania - byłem przy głębszej części zbiornika, tam praktycznie przy drodze wjazdowej.
(2011-08-01 01:04)
przemxprzemx
0
W niedzielę byłem ponownie. Bardzo ładne krąpie i leszcze. Czepiają się też małe sandacze i okonie, dlatego warto wyposażyć się w szczypce chirurgiczne do wyciągania haczyków.
(2011-09-05 12:18)
drzewko78drzewko78
0
Ja też byłem pierwszy raz na tym zbiorniku z piątku na sobotę.Złowiłem sporo leszczyków 20-25cm i jednego sandacz ok 2kg na martwą rybkę.Jezioro super (2012-09-05 07:41)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy