Jezioro Czeszewskie

/ 5 komentarzy

Akwen położony jest w południowo-wschodniej części gminy Gołańcz pow. wągrowiecki, woj. wielkopolskie. Wchodzi w stan zasobów wodnych administrowanych przez spółkę „ Maj” z Wągrowca. Obowiązuje regulamin połowu w/w spółki. Nazwę wywodzi od wsi Czeszewo położonej niedaleko jeziora. Zbiornik posiada 148 ha powierzchni, średnią głębokość 3,7 metra, wody II klasy czystości, roślinność wynurzona porasta około 98% linii brzegowej oraz 25% powierzchni.
Dno wyrównane prawie na całej powierzchni, pokryte osadami. Płytsze wody zarośnięte moczarką, tatarakiem i pałką wodną.
Dojazd drogą wojewódzką nr 241, trasą Wągrowiec-Kcynia, na wysokości m. Gręziny zjeżdżamy w bok do wsi Wiśniewo i po przejechaniu około 3 km, już na samym końcu wspomnianej wsi, skręcamy w drogę gruntowa. Po następnych 2 km jesteśmy nad woda.
Wolnej od roślinności linii brzegowej prawie nie ma, ale miejsce na zwodowanie łodzi się znajdzie. Jest tam maleńka plaża, parę pomostów i stanowisk wędkarskich. Jednak wyprawy w celu łowienia z brzegu nie polecam, wędkowanie jest na Czeszewie możliwe tylko z łodzi. Jezioro jest odkryte, brzegi to pola i łąki, radze uważać na pogodę, może ona stworzyć dużo problemów, zwłaszcza mnie doświadczonym wędkarzom.
Podczas połowu możemy licząc na ładna płoć, leszcza, okonia, lina, wzdręgę, szczupaka i węgorza. Zdarza się również sandacz.
Łowisko to jest ulubionym akwenem na którym wędkuję od kilkunastu lat.
Licencje na wędkowanie na tym akwenie można nabyć w siedzibie wspomnianej spółki w Wągrowcu przy ul. Rogozińskiej 95, Kcynia, sklep wędkarski w RynkuJezioro Czeszewskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Czeszewskie »
GPS: N 52o 53' 26" E 17o 23' 9"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Wągrowiecki » Gmina: Gołańcz
Właściciel: Okręgi / Woda PZW
Regulamin połowu:na łowisku obowiązuje regulamin połowu Przedsiębiorstwa Produkcji Rybackiej "MAJ" w Wągrowcu ul.Rogozińska 95
Noclegi w pobliżu: Wągrowiec - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

4.3
Oceń
(15 głosów)

Jezioro Czeszewskie mapa:- opinie i komentarze

nitassnitass
0
Bardzo polecam te lowisko idzie zlowic tam dosyc ladan rybke leczcz ploc okon tylko dojazd troche nie taki jak popada ale tak jest ok pozdrawiam i zapraszam na wedkowanie nad to lowisko (2010-09-10 14:27)
DraqDraq
0
Słyszałem że kiepsko z dostępem z brzegu? (2012-08-14 12:26)
fredy1fredy1
0
Draq wiesz jak tam dojechać wogóle ?? kiedyś raz byłem przez wieś Wiśniewo czy Wiśniewko, kilka fajnych miejscówek było a i rybka była spora ale to kilka lat temu. (2012-08-14 16:10)
nitassnitass
0
nie jest tak kiepsko z brzegu wiadomo łodzi wszedzie podplyniesz (2013-05-01 10:05)
DraqDraq
0
Jeżdżę właśnie przez to Wiśniewko, jest tam plaża na której można zwodować łódź, bez łodzi nie ma sensu tam jechać, z 5 kładek jest na całym jeziorze, a najlepsze miejscówki i tak dostępne tylko z łodzi. (2013-08-10 23:20)

skomentuj ten artykuł