Jezioro Przytulskie

/ 2 komentarzy / 4 zdjęć


Jezioro Przytulskie to typowe jezioro rynnowe. Dno bardzo zróżnicowane, w większości żwirowe. Występowanie dużych linów. Sam osobiście złowiłem tam lina 3,6kg. Dwa złowione liny, pięknie ubarwione możecie zobaczyć na moim profilu w galerii. Polecam warto się tam wybrać. Najlepiej było by zabrać łódkę lub ponton, ponieważ linia brzegowa jest trudno dostępna od bagien po krzaki i wzniesienia.


Głębokość maks. - 19 m
Szerokość maks. - 675 mNa jeziorze znajduje się wyspa Krowia Kępa o powierzchni 1,3 ha.
W jej okolicach rozwija się roślinność wynurzona i podwodna.Jezioro Przytulskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Przytulskie »
GPS: N 53o 56' 11" E 22o 24' 8"
Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie » Powiat: Olecki » Gmina: Olecko
Właściciel: Okręgi / Woda PZW: Okręg PZW Olsztyn » (zobacz porozumienia Okręg PZW Olsztyn 2023r »)
Regulamin połowu:Informacja o regulaminie połowu:

Objaśnienia i uwagi:

1. Wędkujących obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW z wyjątkami :
1. wędkowanie z łodzi dozwolone jest od 01 maja do końca roku. Obowiązuje zakaz wędkowania z łodzi w porze nocnej, tj. w okresie od 1 godziny po zachodzie słońca do jednej godziny przed wschodem słońca;
2. dopuszcza się połów metodą trollingu wymaga dopłaty do opłaty podstawowej - całorocznej lub okresowej.
3. Opłaty całoroczne obejmują okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2010 r.
2. Opłaty całoroczne na wszystkie jeziora, jak i opłaty okresowe, upoważniają do połowu na wszystkich wodach Gospodarstwa z wyłączeniem łowiska specjalnego, na którym obowiązują odrębne opłaty licencyjne i regulamin wędkowania.
3. Opłaty całoroczne na jedno jezioro upoważniają do połowu na wszystkich rzekach Gospodarstwa.
4. Opłaty okresowe i całoroczne, za wyjątkiem opłaty socjalnej, upoważniają do połowu z łodzi, spinningu.
5. Do opłat okresowych nie stosuje się ulg.
6. Opłata socjalna upoważnia do połowu wyłącznie z brzegu na jednym jeziorze lub rzece bez prawa użycia spinningu. Opłata socjalna przysługuje młodzieży do lat 18, emerytom (mężczyźni po 65 roku życia, kobiety po 60 roku życia), inwalidom całkowicie niezdolnym do pracy.
7. Za okres jednego dnia uważa się czas od godz.0.00 do godz.24.00. Opłaty 3, 7, 14 i 30 dniowe dotyczą kolejno następujących po sobie dni.
8. Do opłat całorocznych, dla wszystkich członków PZW, stosuje się następujące ulgi:
* Członek Honorowy PZW oraz członek do lat 16 - 100%
* odznaczony złotą odznaką PZW z wieńcami - 75%
* odznaczony srebrną i złotą odznaką PZW oraz członek PZW do lat 18 - 50%
* Na terenie działania Gospodarstwa opłaty przyjmują wytypowane Urzędy Pocztowe, sklepy wędkarskie, skarbnicy kół PZW (wg wykazu), Zakłady Rybackie w Olecku, Suwałkach, Węgorzewie i Rucianem-Nidzie.
Opłat okresowych dokonywać można także na konto Gospodarstwa z zaznaczeniem na wszystkich odcinkach dowodu wpłaty okresu, którego dotyczy opłata.
Pekao S.A. o/SUWAŁKI 22 1240 5891 1111 0000 5749 3006
9. Wykaz wód, na które obowiązują powyższe opłaty w załączeniu (bez łowiska specjalnego jeziora Wiartel - Przylasek).
10. Wędkujących na wodach Gospodarstwa PZW w Suwałkach obowiązuje prowadzenie rejestru połowu ryb wydawanego razem z zezwoleniem.
11. Na łowisko specjalne j.Wiartel-Przylasek obowiązują oddzielne opłaty i regulamin.
Noclegi w pobliżu: Świętajno - meteor
Tagi łowiska: WARMIŃSKO-MAZURSKIE JEZIORA, JEZIORA Okręg PZW Olsztyn

 

4.3
Oceń
(11 głosów)

Jezioro Przytulskie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

benyv8benyv8
0
Witam Na wspomnianym tu zbiorniku wedkuje juz od ladnych paru lat i z cala pewnoscia moge stwierdzic ze rybek jest znacznie mniej kiedys podkarmiajac pod pomostem mozna bylo takie okazy lapac jednak od kilku lat RYBACY stawiaja tam tyle sieci ze naprawde jest coraz mniej ryb i przyjemnosci z wedkowania, bedac na urlopie w sierpniu 2012 przez praktycznie 5 tyg nie bylo dnia zebym nie widzial tam RYBAKOW stawiajacych sieci po 200m dlugosci co bylo dla mnie szokiem kiedy na naszych oczach z tych wlasnie siatek wyciagano ryby NIEWYMIAROWE np szczupaki ktore po mojemu mialy ok 30 moze 35cm jeszcze lat temu 5 spokojnie powiedzial bym ze mozna smialo tam pojechac na ryby jednak teraz zdanie zmienilem i pomimo ze mieszkam nad samym jez PRZYTULY na ryby jezdze w okolice Orzysza jez Sniardwy tam jeszcze trafiaja sie okazy jednak sporadyczniej niz kilka lat temu. pozdrawiam polamania kija :) (2013-03-18 12:26)
ceza12ceza12
0
Jezioro od kilku lat solidnie czyszczone przez rybaków, jednak mimo to można ładnie w nim połowić. Sporo karpia, uciekiniera z sąsiednich stawów (osobiście widziałem w niewodzie rybackim sztuki 16 i 18kg). Co roku łowione jest kilka okazów szczupaka po około 9-10kg.  Po dłuższym, kilkudniowym nęceniu szansa na ładnego leszcza i płoć. Ogólnie ciekawe jezioro o bardzo czystej wodzie. (2013-05-07 22:28)

skomentuj ten artykuł

Zobacz podobne wpisy