Jeźioro Strykowskie

/ 4 komentarzy / 6 zdjęć


Opis Łowiska:

Jezioro jest naturalnym akwenem wodnym wydłużonym w kierunku północno-południowym. Usytuowane jest w mezoregionie Pojezierza Poznańskiego, geomorfologicznie znajduje się w Równinie Opalenickiej obszar Wysoczyzny Poznańskiej. Jezioro leży w dorzeczu Warty z głównym ciekiem zlewni bezpośredniej rzeki Mogilnicy i Rowu Strykowskiego. Powierzchnia jeziora wynosi 351ha (wg innych źródeł 300ha), głębokość maksymalna 7,5m, a głębokość średnia 4,4m.


Dno misy jeziora jest płytkie i o stosunkowo regularne. Osady denne od 40 cm do 100 cm części niezmineralizowane bogate w skumulowane biogeny. Zlewnia jeziora ze względu na pola uprawne i inne użytki rolne intensywnie użytkowane, a także sąsiedztwo 4 wsi jest bardzo żyzna, co wpływa na produkcje biologiczną i znaczny stopień eutrofizacji. Przezroczystość wody w lecie nie przekracza 30cm.


Roślinność naczyniowa bardzo bogata, a wokół jeziora występuje szeroki pas roślin twardych wynurzonych - oczerety, reprezentowane m.in. przez trzcinę pospolitą, sity, turzyce. Ważna strefa roślinności dla życia ryb jest pas litoralu, w którym występują głównie rdestnice, rogatek, wywłócznik.


Jezioro Strykowskie wg klasyfikacji rybackiej jezior uznawane jest za typ rybacki sandaczowy. Z gatunków występujących w jeziorze należy wymienić przede wszystkim: amur, karaś, karp, krąp, leszcz, lin, płoć, ukleja, wzdręga, okoń, jazgarz, sandacz, szczupak, węgorz.


Jeźioro Strykowskie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Strykowskie »
GPS: N 52o 14' 54" E 16o 36' 56"
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Poznański » Gmina: Buk
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Regulamin łowisk specjalnych w/w.

1. Członkowie P Z W, którzy nie wykupili zezwolenia a chcą wziąć udział w zawodach na w/w jeziorach wnoszą opłatę w wysokości 4,00 za jedno jezioro.
2. z brzegu zabrania się wędkowania nocą z wyjątkiem miesięcy: czerwiec, lipiec i sierpień.
3. z łodzi obowiązuje całkowity zakaz wędkowania nocą.
4. członkowie honorowi PZW, członkowie odznaczeni złotą odznaką z wieńcami Okręgu Poznańskiego oraz członek uczestnik (młodzież do lat 16) zwolnieni są z wnoszenia składek na w/w jeziora (dot. wędkowania z brzegu i łodzi).
5. osoby, które dokonały całorocznej opłaty za wędkowanie z brzegu, będą mogły wędkować z łodzi po dokonaniu dopłaty uzupełniającej w wysokości 70,00 zł bez względu na okres wędkowania.
6. opłata wyższa eliminuje opłatę niższą.
Noclegi w pobliżu: Stęszew - meteor
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

3.8
Oceń
(11 głosów)

Jeźioro Strykowskie mapa:

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

bolo1bolo1
0
Ježeli opisujesz niejaki ten akwen a myśle že jest to ciekawa woda ,tak chcialo by tam podać GPS,w przybliženiu rejon ,w którym sie znajduje a gosodarza tej wody.Cześć. (2010-09-14 11:35)
fishing-dzierzafishing-dzierza
-1
korekta - woda PZW (2018-05-01 05:14)
bs13bs13
0
Ktoś się orientuje gdzie jest jakiś slip aby zwodować łódkę na tym jeziorem? (2021-03-24 15:08)
bs13bs13
0
Ktoś się orientuje gdzie jest jakiś slip aby zwodować łódkę na tym jeziorem? (2021-03-24 15:08)

skomentuj ten artykuł