Zaloguj się do konta

Jezioro Soczewka

Jezioro Soczewka położone jest ok 12-13 km od Płocka w miejscowości o tej samej nazwie. Bardzo łatwy i wygodny dojazd nad ten akwen powoduje, że codziennie jest tam masę amatorów wędkowania z Płocka o okolic.

Jezioro powstało ok 150 lat temu w wyniku spiętrzenia rzeki Skrwy lewej. Jest pięknie położone, otaczają je w z każdej strony lasy. Strome brzegi dają świetną ochronę przed wiatrem.

Woda w jeziorze jest dosyć mętna. Ale za to jest pełna ryb przeróżnych gatunków. Jest tam praktycznie każda ryba - nie słyszałem, aby czegoś tam brakowało :) Ale głównie łowi się tutaj leszcza, karpia, lina, węgorza, płoć, okonia, szczupaka oraz sandacza.

Znajduje się tutaj stanica wędkarska, gdzie można wynająć pokój, postawić namiot lub przyczepę kempingową. Można także wynająć łódź wędkarską. Ogólnie jest wszystko :) Często organizowane są tutaj zawody wędkarskie.

Świetne miejsce na wypawę wędkarską lub długi spacer.

Polecam gorąco.

Opis łowiska

Mapa

Opinie (5)

jurek

Dodam jeszcze , że jest też bardzo dużo węgorza , suma , pstrągów i dużych szczupaków ............... w sezonie wędkarskim nie ma prawie wolnej soboty i niedzieli , bo wszystkie Koła Wędkarskie ( nawet te odległe o 50-60 km przyjeżdżają rozgrywać przeróżne zawody wędkarskie ) , w całym sezonie można wypożyczyć kilka łódek  ( dla wędkarzy taniej ) , kajaki lub rowery wodne , a nawet wziąć gorący prysznic za drobną opłatą . Można wcześniej zadzwonić do gospodarza stanicy i zarezerwować sobie łódkę lub pokój do noclegu .......... 24 261-01-12. [2010-10-19 12:52]

użytkownik

Ludzie opisujecie łowiska bez zdjęcia. Ocena mam nadzieje że wiadoma. [2010-10-27 17:07]

Bogus1

Podobno to prywatny folwark panów Dytusów i ich przydupasów takie mnie doszły słuchy .Tak mówią wędkarze w rozmowach nad wodą,dlatego nigdy tam nie łowiłem .Czytałem na innym forum ,jak to są bardzo nie gościnni ,więc ten opis u góry to jakieś żarty chyba. [2012-08-14 17:31]

echo-bravo

No mam zaproszenie w tym roku na Soczewkę,ciekawe co tam pływa i ile ;-) [2013-03-03 13:30]

socik1990

zamierzam sie wybrać na to łowisko wie ktoś czy można coś tam połowić ? [2016-07-23 13:33]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej