Zaloguj się do konta

Jezioro Kuchenka

Jezioro leży na wysokości 117,8 m npm, rozciąga się z południowego-wschodu na północny-zachód 0,9 km, szerokość 0,18 km, głębokość 8 m. Długość linii brzegowej 2,2 km. Zbiornik bezodpływowy.

Jezioro Kuchenka to urokliwe oczko wodne o brzegach porośniętych lasem, oddalone o niespełna kilometr od dawnego ośrodka Naftoremont (polną drogą w prawo - na północ). Naftoremont wybudował tam pomost, który jest znakomitym miejscem do plażowania i kąpieli. Cypel jest popularnym miejscem postoju, chociaż przy brzegu jest dosyć płytko, a dno pokrywają drobne kamyki. Dalej na północ, aż do zatoki Jora (1 km) przy brzegu rosną trzciny.

Brzeg wschodni, na północ od wejścia do kanału, jest niski i zatrzciniony. 1,5 km od główek kanału widać zabudowania wsi Skorupki. W większości są to prywatne domki letniskowe. Historia Skorupek obejmuje ponad 500 lat. Na północnym krańcu wsi, przy opadającej łagodnie do jeziora łące znajduje się pomost należący do Ośrodka Wypoczynkowego Obieżyświat. Jest tu zacisznie i spokojnie, bo Skorupki to mazurski ""koniec świata"" - przez wieś wiedzie polna droga, nie ma tu sklepu ani przystanku autobusowego. Blisko jest za to do lasu.

Opis łowiska

 • Akwen: Jezioro Kuchenka
 • GPS: N 53o 51' 45" E 21o 30' 30"
 • Położenie: Województwo: Warmińsko-Mazurskie Powiat: Mrągowo Gmina: Mikołajki
 • Właściciel: Łowiska komercyjne
 • Ryby: Leszcz» Płoć» Szczupak»
 • Regulamin: REGULAMIN AMATORSKIEGO POŁOWU RYB NA WODACH
  GOSPODARSTWA RYBACKIEGO "MIKOŁAJKI" SP. Z O. O.

  1. Wędkowanie jest dozwolone w porze dziennej, tj. od wschodu do zachodu słońca zgodnie z kalendarzem. W nocy wędkowanie jest zabronione.
  2. Dopuszcza się wędkowanie dwiema wędkami zwykłymi lub spiningiem, z brzegu lub z łodzi.
  3. Letni sezon wędkarski trwa:z brzegu od 01.04 do 30.11 z łodzi od 01.06 do 31.10.
  4. Obowiązuje następujący dzienny limit ilościowy: sieja, węgorz, sandacz, szczupak, sum, karp - 5 sztuk łącznie.
  5. Zezwolenie musi być okazywane na każde żądanie pracowników Gospodarstwa Rybackiego "Mikołajki", Straży Rybackiej, Policji
  6. W przypadku stwierdzenia faktu naruszenia obowiązujących przepisów lub niniejszego regulaminu, zezwolenie będzie cofnięte bez odszkodowania.
  7. Każdego wędkarza wędkującego na naszych jeziorach obowiązuje ponadto Ustawa Rybacka z 1985r.
  8. Zabrania się połowu ryb metodą trollingową i kuszą.
 • WWW: http://www.ryby-mikolajki.pl

Mapa

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.