Jezioro Trzebieszki

/ 3 zdjęć


Jezioro Trzebieszki jest trzecim jeziorem w ciągu rzeki Rurzyca. Na południe od zbiornika zlokalizowana jest niewielka osada Piaski. Jezioro Trzebieszki jest o ponad połowę mniejsze od poprzednio omówionego zbiornika. Powierzchnia ogólna oraz lustra wody wynosi 33,78 ha, długość -1188 m, szerokość - 385 m, średnia szerokość - 285 m, długość obrzeża - 2762 m, głębokość maksymalna - 21,7 m, zaś średnia - 7,8 m. Rzędna . zwierciadła wody - 83,9 m n.p.m .
Zbiornik posiada kształt wydłużony i usytuowany jest w kierunku północno-zachodnim. Obrzeża od strony zachodniej i wschodniej przechodzą w łagodne zbocza porośnięte lasem mieszanym. Tereny północne i południowe wokół jeziora stanowią podmokłe łąki. Brzeg północny i częściowo wschodni zarośnięty jest trzciną i sitowiem.
Od północy jezioro połączone jest rzeką Rurzycą z Krąpskiem Długim zaś od południa z Krąpskiem Górnym. Dno akwenu jest twarde, piaszczyste, a jedynie w rejonach mocniej porośniętych roślinnością wodną nieco muliste. Woda przejrzysta, czysta, o dużej klarowności.
Podstawowe gatunki ryb żyjących w tym akwenie to: szczupak, okoń, leszcz, sielawa, węgorz, płoć, nieco mniej jest karpi, linów i miętusów. Czasami trafia się pstrąg potokowy i kleń. Licznie występuje różnego typu "drobnica".

Dane z mojej strony WWW
http://akwenywodne.pl/index.php/jeziora/12-jezioro-trzebieszkiJezioro Trzebieszki opis łowiska:

Akwen: Jezioro Trzebieszki »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Zachodniopomorskie » Powiat: Wałcz » Gmina: Wałcz
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Dzierżawa
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: ZACHODNIOPOMORSKIE JEZIORA

 

3
Oceń
(2 głosów)

Jak było dziś na rybach?

Dodaj swoją relację- opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł