Zaloguj się do konta

Jezioro Witosławskie

Jest środkowym, z trójki jezior wchodzących w skład górnego retencyjnego zbiornika "Wonieść".
Jezioro jest płytkie: maksymalna głębokość wynosi 3,1 m, średnia - 2,0, długość - 1430 m, szerokość 580 m. Powierzchnia lustra wody ma 48,3 ha. Znajdują się tu dwie niewielkie wyspy, okolice których są bardzo ciekawym miejscem połowu ryb drapieżnych i spokojnego żeru.
Jezioro należy do sandaczowych. Bardzo licznie występuje tu sandacz, węgorz i szczupak; z gatunków niedrapieżnych leszcz, krąp, płoć, wzdręga oraz ukleja. W ostatnich latach bardzo dobrze rozwija się tu karaś srebrzysty i łowi się tu kapitalne okazy, które często są zgłaszane w rubrykach medalowych polskich miesięczników.
Dobre warunki chowu sprawiły, że można liczyć na spotkanie z kapitalnymi okazami karpia. Karpie coraz częściej łowi się na kulki proteinowe i ziarna roślin. Konieczne jest jednak długotrwałe nęcenie i stała obserwacja stanowiska. Wędkarską zdobyczą może być także sum, pochodzący z Jeziora Łoniewskiego. Dostaje się tu poprzez połączenie z Jeziorem Drzeczkowskim i kanał łączący je z jeziorami - Witosławskim i Wojnowickim. Roślinność wynurzona jest uboga. Brzegi porośnięte są przerywanym pasem trzcin, tataraku, pałki wodnej, situ i oczeretu, zwłaszcza wschodnia część zbiornika. Jeżeli chodzi o stanowiska wędkarskie to z powodu ograniczonego dostępu do wody niema ich za dużo. Bardzo często wykorzystuje się tu środki pływające. Charakter przepływowy jeziora powoduje częstą migrację ryb dzięki czemu możemy być pozytywnie zaskoczeni dobrymi braniami różnych gatunków ryb.

Opis łowiska

Mapa

Jak było dziś na rybach?

Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej