Jezioro Kobyleckie

/ 4 komentarzy

Łowisko leży w miejscowości Kobylec przy trasie łączącej Wągrowiec z Margoninem . Zbiornik jest jeziorem polodowcowym o brzegach porośniętych trzciną jednak duża ilość pomostów wędkarskich umożliwia wygodne wędkowanie . Wschodnia strona jeziora jest bardziej dzika i panuje tu mniejsza presja wędkarska niż po stronie zachodniej gdzie są działki rekreacyjne i większość pomostów , moim zdaniem wschodnia strona jest zdecydowanie lepsza do wędkowania i co ważne prowadzi tam lesna droga która biegnie praktycznie wzdłuż całego wschodniego brzegu jeziora więc można wygodnie dojechać na upatrzone miejsce . Właściciel łowiska prowadzi częste odłowy i co gorsza nie słyszałem nigdy żeby zarybili jezioro innym gatunkiem niż karp który i tak sie tu nie przyjął za dobrze , mimo wszystko jest tu dużo drobnicy którą najlepiej bierze na parzenice , lub białe robaki . Miejscowi łowią tutaj głównie na bata i najczęstszą zdobyczą są tutaj niewielkie płocie i krąpie rzadziej wzdręgi i leszcze , na te większe leszcze trzeba już dłużej nęcić i moim zdaniem najlepszą porą jest wieczór tak jak na węgorza którego niestety jest tu coraz mniej a duże sztuki są tu naprawdę rzadkością ale przy odrobinie cierpliwości można złowić dorodnego lina również wieczorową porą miejscowi łowią je najczęściej na kukurydze i rosówki . Drapieżniki najlepiej biorą w okresie jesiennym a w ciągu całego roku można połowic okonie i szczupaki w pobliżu kąpielisk oraz w pobliżu górek podwodnych które występują głównie po wschodniej stronie jeziora , łatwo je znaleźć ponieważ przeważnie panuje na nich tłok i stoi kilka łodzi a jak będzie pusto można je znaleźć po roślinności która dochodzi do powierzchni wody dobrym miejsce są tw przez miejscowych bagnach , jest to płytka część jeziora bardzo zarośnięta i z trudno dostępnymi brzegami , jest tam sporo pomostów jednak większość z nich nie nadaje sie już do łowienia . Po za wspomnianymi drapieżnikami właśnie tam najłatwiej o kontakt z linem i karasiem którego w jeziorze występuje mało . Wielu wędkarzy łowi tutaj w sezonie zimowym z lodu ich łupem padają przede wszystkim płocie i okonie , właśnie na te drugie zima jest najlepszą porą i to właśnie wtedy jest największa szansa na grubą sztukę . Jak pisałem wyżej karp kiepsko sie tu przyjął co prawda od czasu do czasu słyszy sie o złowionych rybach ale karpiarzy szczerze mówiąc nie spotkałem tutaj . Przez jezioro przepływa struga Gołaniecka jej wpływ i ujście też są dobrymi miejscami na ryby . Nad
jeziorem jest stanica WOPR i miejsce gdzie można rozbić namiotJezioro Kobyleckie opis łowiska:

Akwen: Jezioro Kobyleckie(Kobylec) »
GPS: N E
Położenie: Województwo: Wielkopolskie » Powiat: Wągrowiecki » Gmina: Wągrowiec
Właściciel: Łowiska komercyjne
Regulamin połowu:Posiadacz zezwolenia jest zobowiązany do wędkowania zgodnie z regulaminem PZW i spółki ,, MAJ,,
Letni sezon wędkowania z brzegu trwa od 1.04 do 30.11 z łodzi od 15.06 do 31.10
wędkowanie z pontonów jest całkowicie zabronione
Połów zimowy podlodowy jedną wędką z lodu lub z brzegu trwa od 1 grudnia do 31 marca
Noclegi w pobliżu: meteor-turystyka.pl
Tagi łowiska: WIELKOPOLSKIE JEZIORA

 

3
Oceń
(9 głosów)- opinie i komentarze

hdupawelslowinskihdupawelslowinski
0
Niestety troszke biedny ten opis kolego. (2011-03-08 14:49)
karas28karas28
0
Witam a ja słyszałem że "spółka m " zrobiła tam spustoszenie i teraz zielska można nalapać no może jeszcze kataru. Kiedyś to była tam ryba sandacze węgorze oj to były piękne czasy pozdrawiam. (2011-03-10 19:28)
JahuJahu
0
Gdyby Spółka "MAJ" znalazła kupca na wodę ze "swoich" jezior, to już dawno zostałyby puste doły a nie jeziora.

(2011-05-13 11:23)
trzaskuutrzaskuu
0
Od siebie mogę dodać dlatego iż mieszkam 5km od Kobylca w Wągrowcu iż obiekt ten ponad pole namiotowe rozwinął się o dużą krętą zjeżdżalnie , fajny parczek linowy oraz orlik który leży zaraz przy wjeździe nad jezioro. W okolicy jest też jezioro durowskie (od strony kobylca) gdzie naprawdę ładnie biorą rybki. Jest to więc obiekt gdzie można odpocząć nad wodą całą rodziną :D Polecam ! (2012-06-21 00:39)

skomentuj ten artykuł